12 نکته راهنمای خرید کفش ورزشی |+ فیلم |+ پادکست

کفش های طبیعی راحتی و بالشتک بیشتری در بخش پاشنه پا دارند تا افراد راحت تر قدم بردارند. وقتی پای شما به زمین برخورد می کند، به سمت داخل می غلتد تا ضربه را جذب کند. زیرا این بالشتک ها فشار ضربه را هنگام فرود پا می گیرد. پرونیشن به نحوه چرخش پای شما به سمت داخل برای توزیع ضربه هنگام فرود می گویند. شما ممکن است در پیاده رو راه بروید، روی آسفالت یا جاده خاکی بدوید یا تمریناتتان را از روی تردمیل پیگیری کنید. با توجه به اهمیت کفش از این نظر بهتر است هنگام خرید، کفشهایی را انتخاب کنیم که تمامی ویژگیهای یک کفش استاندارد را داشته باشند. نوع کفش توسط فاکتورهای مختلفی تعیین میشود مثل جنس، استایل و رنگ که در ادامه به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت. به عبارت دیگر در خرید عمده کفش سایزبندی مشخصی در هر سری یا کارتن وجود دارد و داخل هر کارتن یک رنگ میی باشد یا بهتر بگوییم هر کارتن شامل یک مدل در یک رنگ اما در سایز بندی های مختلف و مشخص است.

در هنگام خرید به جنس جوراب دقت کنید و جورابی را انتخاب کنید که عرق پای شما را به خود جذب کند همچنین به سراغ جوراب هایی بروید که رنگ آن ها به راحتی با کفشتان ست شود. راهنمای انتخاب کفش اطلاعاتی را به شما ارائه میدهد که علاوه بر شناخت انواع کفش، بتوانید کفشی استاندارد و مناسب با هر موقعیتی خریداری نمایید پس تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید. یکی از بهترین ویژگی این محصول قیمت عالی و متناسب با کیفیت آن است، این محصول در عین مقاومت بالا دارای قیمت مناسبی است و می تواند یکی از بهترین کفش های اسپرت برای شما باشد. کفش پایدار یا supportive برای افرادی طراحی شده که نوع گام هایشان اُور پرونیشن است. همانطور که در قسمت حداقل تعداد خرید جهت راهنمای خرید عمده کفش توضیح داده شد در تولیدی ها کفش براساس قالب های سری شده که سایز بندی های مشخص دارند تولید می شوند.

ممکن است این گزاره را ابتدایی یا ساده بدانید اما مهم ترین بخش خرید کفش سایز درست آن است. این بخشی از حرکت طبیعی بدن انسان است اما از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. زیرا این نوع کفش با دیگر مدل ها فرق دارد و حتی سایز برندها نیز متفاوت هستند. این افراد با اندازه گیری پای شما و بررسی فعالیت انجام شده، مناسب ترین کفش را به شما پیشنهاد می دهند تا از ایجاد آسیب و درد احتمالی جلوگیری شود. باید بدانید که پس از دویدن و پیاده روی، انگشت شست شما کمی بزرگ می شود و اگر فضای کافی نداشته باشد آسیب می بیند. همچنین بهتر است با جورابی که برای دویدن یا پیاده روی انتخاب می کنید، به خرید بروید. فاصله ای که با یک کفش می دوید و راه می روید تأثیر مستقیمی روی کیفیت آن و کیفیت گام های شما دارد. منظور از لِژ، پاشنهای است که نوکتیز نیست و فقط در زیر پاشنهی پا قرار ندارد بلکه کامل زیر کفش را میپوشاند و هرچه به سمت پاشنه میرود ارتفاع آن بیشتر میشود.

ممکن است پاهایتان تاول بزنند. آیا پاهایتان داخل کفش احساس راحتی دارد؟ به خاطر داشته باشید که قالبهای چوبی مخصوص داخل کفش ضدبو هم هستند و استفاده از آنها در نو و تمیز ماندن کفشهای شما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید حتی الامکان داخل کفش آب نرود. برخی از کفش ها پایداری بالایی دارند و برخی دیگر شامل حداکثر یا حداقل بالشتک درونی هستند. پس از درک درست از نحوه راه رفتن خود، متوجه می شوید که کفش ها بر اساس نوع راه رفتن یا دویدن افراد طراحی می شوند. سطوح جاده ای: همانطور که از نامش پیداست، آسفالت و جاده ها نیاز به کفش جاده ای برای دویدن و پیاده روی دارند. استخوانهای شما میتوانند به همان شکلی که میخواهند، در آنها جای بگیرند. از این رو حتما باید کفش خریداری شده شما در قسمت کناری و استخوانی به پاهایتان، به طور کامل نچسبد. به طور متوسط ، 10 تا 15 ثانیه طول می کشد تا یک جفت کفش دویدن جدید را انتخاب کند.