12 نکته راهنمای خرید کفش ورزشی |+ فیلم |+ پادکست

کفش های مناسب برای پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند؛ در حالیکه، کفش های مناسب دویدن، انعطاف بیشتری داشته و راحت تر خم می شوند. میزان انعطاف پذیری کفش: کفش مناسب پیاده روی باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد تا هنگام پیاده روی به قسمت گودی پای شما آسیب وارد نشود. زمان اشتباه برای خرید کفش: همان طور که بیشتر شما هم می دانید بهترین زمان برای خرید کفش ساعات پایانی روز یعنی شب می باشد. بچه ها هم برای پیاده روی نیاز به کفش مخصوص دارند. اولین کفش سرعتی را نایکی با عنوان مرکوریال تولید کرد که هنوز هم به بازار عرضه میشود. ممکن است برند های مختلف چند درجه با هم اختلاف داشته باشند. این فکر را هم از ذهن خود بیرون کنید که کفشتان پس از مدتی جا باز میکند.

یعنی شما می توانید به راحتی پنجه پای خود را درون کفش جابهجا کنید. اگر پهنای کفش مناسب نباشد انگشت کوچک پای شما به لبه زیره کفش گیر می کند و بعد از چند دقیقه پیاده روی انگشت پای شما تاول می زند. خرید کفش تنگ: این موضوع بیشتر در مورد خانم ها صدق می کند، خیلی از خانم ها دوست ندارند پاهای آن ها بزرگ جلوه دهد به همین دلیل به دنبال کفش های تنگ و جمع و جور می روند استفاده از این کفش ها باعث می شود انگشتان پای شما تاول بزند و ناخن شما سیاه شود. پنبه رطوبت را حفظ می کند ، گرما و اصطکاک ناشی از دویدن را نیز به آن اضافه کنید و به احتمال زیاد با تاول ، پینه و نقاط داغ مواجه خواهید شد.

هنگام تعیین نوع شکل و سطح تکیه گاه مورد نیاز در کفش دویدن ، دانستن نوع قوس و کانتور شما مفید خواهد بود. چرا که این قسمت از انتقال فشار حاصل از وزن به سطح جلوگیری می کند و همچنین فشارهای وارد شده از زمین به پا را نیز کاهش می دهد. پاشنه کفش نقش مهمی در گرفتن ضربات وارده از زمین به پای شما ایفا می کند. توجه به لایه میانی در راهنمای خرید کفش پیاده روی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. مهم ترین وسیله ورزشی بعد از لباس ورزشی برای این ورزش کفش مخصوص پیاده روی است. در کفش های استاندارد اطراف پهن ترین قسمت پنجه پا در اطراف ۶ میلی متر خلاصی دارد. اگر کفش کودک شما مناسب و استاندارد پیاده روی نباشد ممکن است کودک شما هنگام پیاده روی از ناحیه کمر و پا آسیب جدی ببیند.

پس اگر به سلامت کودک خود اهمیت می دهید حتما برای کودک دلبندتان یک جفت کفش مخصوص پیاده روی پسرانه استاندارد تهیه کنید تا بتواند پا به پای شما ورزش کند و از سلامت روحی و جسمی برخوردار شود. اگر دونده مشتاق هستید ، باید روی کفش های دویدن خوب سرمایه گذاری کنید. شماره 4 اطمینان حاصل کنید که از فروشنده ای استفاده می کنید که از شما در مورد دویدن شما می پرسد ، از جمله مواردی مانند اهداف ، مسافت پیموده شده ، زمین ، صدمات گذشته یا فعلی و مناطق مشکل دار مزمن. هنگام خرید کفش، همان جنس جورابی را بپوشید که در زمان استفاده از آن کفش، خواهید پوشید؛ زیرا امتحان کردن کفش با جوراب نامناسب باعث انتخاب کفش تنگ و یا گشاد خواهد شد.