12 نکته راهنمای خرید کفش ورزشی |+ فیلم |+ پادکست

کفشهایی که رویه آنها از مواد مصنوعی تهیه شده است، بیشترین تقاضا را در بازار دارند. گام پنجم، واکس زدن: حال مرحله اصلی واکس زدن کفش آغاز شده است، این همان واکسی است که یک لایه محافظ روی کفش شما به وجود میآورد و دوام و زیبایی آن را افزایش میدهد. کفش های پیاده روی مانند کفش های مهمانی نیستند و دلیلی برای به زور جا دادن پا در کفش وجود ندارد. ناحیه قوسی روی کفش های کنترل حرکت برای افزایش ثبات پر شده است ، به همین دلیل رنگ متفاوتی در زیرین وجود دارد. در زیره این کفش تعداد زیادی میخ لاستیکی وجود دارد که چسبندگی لازم را فراهم میکند.

قالب و پنجه کفش باید استاندارد باشد. مطالعات اخیر نشان داده است که مهمترین عاملی که هنگام خرید کفش دویدن از نظر خطر آسیب باید در نظر گرفته شود ، راحتی و تناسب اندام است. مهمترین عامل در کفش دویدن چیست؟ کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن کالای شما را خریداری میکنند و به دست شما میرسانند. صرف نظر از ترجیحات شخصی ، کفش های با بالشتک حداکثر به دوندگان سنگین تر و به طور کلی برای تمرینات روزانه توصیه می شود ، به ویژه برای دویدن های طولانی مدت که مهمترین چیز راحتی و پیشگیری از آسیب است. اگر کفشی با کفی نازک و بی کیفیت بپوشید و روی چیزی تیز مانند میخ قدم بگذارید، ممکن است آسیب جدی به پای شما وارد سازد.

این به این دلیل است که نیرویی که با قدم های خود بر روی زمین وارد می کنید از طریق ماسه پراکنده می شود و شوک ناشی از ضربه را جذب می کند ، اما همچنین نیروی محرکه زیادی را نیز جذب می کند. همچنین برای یک استایل ورزشی زنانه، به همراه شلوار راحتی و سویشرت یا هودی دخترانه، مطمنن کسی از کفش پاشنه بلند استفاده نمیکند. اگر کفش شما کوچک باشد موجب ایجاد تاول می شود و اگر بزرگ باشد هر از گاهی از پای شما رها می شود. کفش های دویدن با کمترین ارتفاع پایین تر از سطح زمین هستند ، وزن کمتری دارند و محافظت کمتری در برابر ضربه ها ایجاد می کنند.

به عنوان مثال ، داشتن یک کف پای صاف (قوس های افتاده) نشان نمی دهد که شما یک پای “فلاپی” دارید که بیش از حد به داخل می چرخد و بنابراین به کفش کنترل حرکت احتیاج دارد (این یک سوءتفاهم رایج است که ما اغلب با آن مواجه می شویم). همان طور که در قسمت های قبلی توضیح داده شده کفش ایمنی دارای مدل های مختلفی است که شما می توانید با توجه به نوع کار خود آن را انتخاب کنید. هر کفشی را با هر استایلی نمیتوان پوشید. چه کفشی برای کدام ورزش ؟ می خواهید بدانید که در پیاده روی کدام قسمت از بدنتان لاغر می شود، پس مقاله روبرو را بخوانید : پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟