کفش کتونی و پیاده روی

۲- پاها بطور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است. این فکر درست نیست و بسته به نوع طراحی مدلهای مختلف و طرز دوخت آنها، سایز کفش ممکن است اندکی کمتر یا بیشتر از آنی شود که در ذهن دارید؛ بنابراین هر بار که قصد خرید کفش دارید، آن را به پا کنید و اگر خرید اینترنتی میکنید، باتوجهبه جدولهای سایزبندی موجود دوباره قسمتهای مختلف پایتان را اندازهگیری کنید. خروج از منزل با یک جفت کفش کثیف و واکس نخوره یکی از اشتباهات شیک پوشی مردانه است که هیچ کس نباید مرتکب شود، بنابراین هر آقای شیک پوشی باید روش درست واکس زدن کفش را بداند و بتواند آن را در منزل انجام دهد تا هم با این کار دوام کفشهای چرم باارزش خود را افزایش دهد و هم استایلی مرتب و تمیز و جذاب داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که قالبهای چوبی مخصوص داخل کفش ضدبو هم هستند و استفاده از آنها در نو و تمیز ماندن کفشهای شما تاثیر زیادی دارد. خرید کفشی که کاملا اندازه پای شما باشد، مناسب نیازها و استایل شما طراحی شده باشد و دوام و کیفیت عالی داشته باشد کار سادهای نیست و نیاز به در نظر گرفتن فاکتورهای زیادی دارد. یک کفش پیاده روی بسیار عالی اگر اندازه مناسب پای شما نباشد سودی ندارد دقت کنید که در زمان خرید کفش به طول و عرض آن دقت کنید. پس از مشخص کردن سایز و نوع کفشی که میخواهید تهیه کنید نوبت به انتخاب یک محل مناسب برای خرید کفش مردانه خواهد رسید. در روزهای بارانی که سطح کوه پر از گل و لای می شود و سنگها لغزندهترند و قصد دارید مسافتی طولانیتر طی کنید،پوتین ساق متوسط گزینه مناسبی برای انتخاب است.

شما میتوانید کفش خود را از فروشگاههای موجود در سطح شهر، مغازههای کفش فروشی و حتی فروشگاههای آنلاین تهیه کنید (در صورت اطمینان از سایزی که میخواهید بخرید) و یا میتوانید سفارش دوخت کفش مورد نظر خود را به یک کفاش ماهر بدهید تا آن را مناسب پای شما و به صورت سفارشی آماده کند. پس از این که تمام کفش را با واکس پوشش دادید چند دقیقه صبر کنید تا واکس روی آن اثر کند سپس با فرچه مخصوص، تمام سطح کفش را برس بکشید. کفشهایی که این مواد در ساختشان به کار رفته است ارزانترند و سریعتر خشک میشوند، اما در اثر استفاده زیاد خیلی زود ظاهر کهنهای به خود میگیرند. اما کفش های غیرچرم که تمایل دارند ظاهر چرمی داشته باشند، از جنس پلاستیک استفاده میکنند. اما اگر کفش که خریده شده است، مناسب پا نباشد و به اصطلاح بعد از مدتی راه رفتن با کفش پاشنه پا، قوزک پا و یا زردپی پا درد بگیرد و آسیب ببیند.

در مقایسه با کفش های پاشنه کوتاه، کفشی با پاشنهای حدود ۲/۵ سانتی متر ۲۲ درصد، کفشی با پاشنه ۵ سانتی متر ۵۷ درصد و کفشی که پاشنه ۸ سانتی متری دارد ۷۶ درصد به دیسکهای بین مهرهای و زانو بیشتر فشار وارد می کند. • کف پای پهن: در این نوع کف پا خیلی کم قوس وجود دارد و اغلب پاشنه ی پا، تحت فشار شدید قرار می گیرد. کفش با کیفیت و مناسب دویدن، نسبتا گران قیمت می باشد و البته به منظور سلامت پا، ارزش خرید آن را خواهد داشت. لطفا اگر پیشنهاد یا نظری درباره موضوع مطلب دارید، با ما و خوانندگان در میان بگذارید. این اشتباه در میان خانمها بیشتر دیده میشود که نگراناند مبادا پاهایشان بزرگ به نظر برسند. فایبرگلاس که در میان کوهنوردان ایرانی به پلاستیکی معروف است و برای کوهنوردی اصلا مناسب نیستند.