کفش کتونی و پیاده روی

فراموش نکنید که نباید از مقدار زیادی واکس روی کفش خود استفاده کنید چون با چند بار پوشیدن کفش، حالت رگه رگه روی آن ایجاد خواهد شد. در ادامه ورزش بلاگ راهنمای خرید کفش ورزشی زنانه و راهنمای خرید کتونی را برای شما آماده کرده است، تا بتوانید مناسب ترین کفش را با توجه به نیاز خود بخرید . یک تئوری محاسباتی بسیار ساده میگوید که به میزان هر 500 گرم وزن اضافی که روی پاهایتان تحمل میکنید مثل این است که 2 کیلوگرم بار اضافه به کوله پشتیتان اضافه کرده باشید. اگر دنبال یک استایل لوکس برای خود هستید، خرید بوت های بلند پاشنهدار را به شما پیشنهاد میدهیم.

کفش مناسب دویدن باید دارای پاشنه مناسب باشد تا بتواند ضربات احتمالی را به خود جذب کند. تا از باید و نبایدهای استایل مناسب کفش مشکی آگاه شوید. خروج از منزل با یک جفت کفش کثیف و واکس نخوره یکی از اشتباهات شیک پوشی مردانه است که هیچ کس نباید مرتکب شود، بنابراین هر آقای شیک پوشی باید روش درست واکس زدن کفش را بداند و بتواند آن را در منزل انجام دهد تا هم با این کار دوام کفشهای چرم باارزش خود را افزایش دهد و هم استایلی مرتب و تمیز و جذاب داشته باشد. برای این کار فرچه مخصوص را بردارید و با حرکات کوتاه و محکم تمام کفش را از کثیفی و گرد و خاکی که روی آن نشسته است.

بالشتک هم لایه نسبتا نرمی است که از آن برای کاهش بیشتر این شدت اثر استفاده میشود (البته فقط در برخی مدلهای کفش). ۱۳- کفشهای تخت، لژ دار و یا پاشنه کوتاه هم راحت ترند و هم ایمنتر. اگر علاقمند به کفشهای پاشنه دار هستید مدلی را انتخاب کنید که خیلی پاشنه آن بلند نباشد. اگر دنبای کفش طبی هم هستید به سراق کفشهای ساق دار یا نیم ساق بروید که کفی طبی را بهتر حفظ میکنند. وزن آن هم مهم است و هرچه سبکتر باشد، بهتر است. نتایج تحقیقات نشان میدهد کفی نگهدارنده پاشنه پا نقشی در کنترل بیشتر و بهتر حرکت ندارد؛ اما با قراردادن پاشنه پا در مرکز حرکات پا باعث پایداری بیشتر فرازوفرودها میشود و تکیهگاه مطمئنی برای پاشنه پاها است. کفی نگهدارنده پاشنه پا قسمت منحنیشکل و نسبتا محکمی است که در قسمت انتهایی (زیر) کفش کار گذاشته میشود. در بعضی انواع مدلهای کفش این قسمت را بیرون کفش کار میکنند (بهجای آنکه داخل قسمت انتهایی کار بگذارند) و در برخی مدلها هم بهکلی از استفاده از آن صرفنظر میکنند، با این هدف که آزادی عمل بیشتری هنگام حرکتکردن داشته باشید.

کفش پاشنه بلند هم چنین فشاری به پا وارد میکند. حالا پا را از روی صفحه برداشته و به کمک خطکش طول این تو نقطه را اندازه بگیرید. برخی فکر میکنند که مثلا سایز ۳۲ یا ۳۳ برای همه برندها و مدلهای کفش یکی است و هیچ تفاوتی در اندازه کفشهای با سایز یکسان وجود ندارد. مطمئن شوید که کف آن به اندازه کافی ضخیم و محکم است تا مانع نفوذ هر چیزی به پای شما شود. اگر از عارضه کف پای صاف رنج میبرید باید از کفه های طبی مخصوص برای حفظ قوس پا استفاده کنید. بر اساس جنس رویه و کفی وزن کفش، قابلیت تنفس پا در آن، دوام و مقاومت در برابر آب متفاوت خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که ردپای طراحیشده روی کفی خارجی باید بهگونهای باشد که هنگام دویدن یا پیاده روی با آن کفش لیز نخورد و ثبات لازم را به کفش بدهد.