کفش کتونی و پیاده روی

برای خرید یک جفت کفش مناسب باید به نکات دیگری هم توجه کرد. پیش از خرید، به بافت و مرغوبیت پارچه لباس توجه کنید. پارچه لباس هم باید به گونه ای باشد که آب نرود و یا سریع چروک نشود. کفشی با رویه مناسب بخرید: جنس رویه کفش باید نرم و قابل انعطاف باشد. قسمت داخلی کفی باید نرم باشد تا پا در آن احساس راحتی کند. هر چه بافت پارچه نرم و در عین حال مقاوم باشد، ارزش آن هم بالاتر است. جنس رویه کفش هم هرچه نرمتر و انعطافپذیرتر باشد، بهتر است. رویه مصنوعی کفش به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می شود. قسمت میانی (Midsole) : این قسمت بین کفی و قسمت بیرونی قرار دارد ، یک قسمت نازک به احساس راحتی در پا را فراهم می کند. همچنین طوق مچ پا نباید بهشکلی باشد که به پاشنه آشیل و استخوانهای قوزک پا فشار وارد کند و ازاینحیث هم باید کاملا احساس راحتی کنید.

کفش تنگ نخرید: کفشی بخرید که از همان ابتدا اندازه پایتان باشد و در آن احساس راحتی کنید. اول کفش را بپوشید، بعد بخرید: ممکن است اندازه پاها تغییر کند. بعد از انتخاب کفش مناسب، هر دو لنگه کفش را بپوشید و چند قدم راه بروید. پس بهتر است بعد از ظهرها برای خرید کفش ورزشی زمان بگذارید تا در بزرگترین اندازهٔ پا، راحتترین کفش را تهیه کنید. اگر میخواهید لباسی طرحدار انتخاب کنید، بهتر است طرحهای ریز را انتخاب کنید. میگویند یکی از عواملی که در قضاوتهای اولیه دیگران درباره ما تاثیرگذار است، لباسی است که به تن داریم؛ به طور مثال اگر لباس ورزشی بپوشیم، ممکن است در نظر دیگران شخص ورزشکاری به نظر بیاییم.

به فرم و شکل پا، پهنای پنجه، قوس کف پا و برآمدگی پاهایتان دقت کنید. اندازه پاهایتان را بدانید: پیش از خرید کفش با دقت به پاهایتان نگاه کنید. اندازه پاها در طول روز تغییر میکند. ۸- سایز پاهای شما با افزایش سن، تغییر وزن و یا در دوران بارداری تغییر میکند. اگر جنس کفش مناسب نباشد، باعث آسیب بدن میشود و صدمات جبران ناپذیری را به ستون فقرات، کمر، گردن، پا و زانو وارد میکند. هر بار خودتان به خرید بروید. هنگام خرید حتما جوراب بپوشید: اگر هنگام خرید کفش جوراب نپوشید، ممکن است با پوشیدن جوراب کفش برایتان تنگ باشد.

کفش کوهپیمایی Trekking: این مدل از کفشها پاشنههای متوسط و بلند دارند و برای کوهپیماییهای روزانه یا سفرهای کوتاه کوهنوردی با بارهای سبک در نظر گرفته میشوند. این افراد معمولاً هنگام راه رفتن دچار پیچ خوردگی داخل پا می شوند. همچنین کسانی که دچار حساسیتهای پوستی هستند باید حتی الامکان از لباس های نخی و راحت استفاده کنند. به همین دلیل هم باید سعی کنید از فروشگاههای معتبر کفشهای اصل را خریداری کنید تا جنس و مدل مناسبی داشته باشند و علاوه بر مد و زیبایی راحتی را نیز همراه خود به پاهای شما بدهند. لباس برای افراد کوتاه قد: اگر کوتاه قد و لاغرید، بهتر است محور انتخاب لباسهای خود را بر مبنای یک رنگ روشن و یا ترکیبی از چند رنگ روشن نزدیک به هم، قرار دهید. به رنگ لباس هم دقت کنید که از نوع ثابت باشد تا مبادا با چند بار شستشو بی رنگ شود. لباسی برای لاغرها: اگراندامی بلندتر و باریک تر از حد متعارف دارید و میخواهید لاغریتان زیاد به نظر نیاید، از لباسهایی استفاده کنید که چسبان نیستند و به صورت آزاد روی بدنتان حرکت میکنند.