کفش کتونی و پیاده روی

کفش های کتانی یکی از بهترین انتخاب های هر فرد برای استایل اسپرت بوده و همچنین برای انجام هرگونه فعالیت ورزشی کاربرد دارد. کفش کوهنوردی هم مانند سایر تجهیزات ورزشی و کوهنوردی نیاز به رعایت اصول مراقبتی خاص خود را دارد تا علاوه بر عمر بیشتر، از زیبایی و کیفیت آن کاسته نشود. این ویژگی ها علاوه بر ایجاد راحتی، برای جلوگیری از آسیب به کمر و پا اهمیت دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که خرید کفش هم زمان مشخصی دارد. اما شاید این پروسه برای آقایان آنقدر که پیش بینی میشود آسان نباشد! کفش هیمالیانوردی (Expedition): جز کفش های سه پوش محسوب می شود که مشابه کفش های دو پوش بوده اما پوش سوم یک گتر بلند است که روی کفش را می پوشاند. کفش های کوهنوردی سبک های مختلفی دارندکه باید بر اساس مقدار حمایتی که از پاهای شما می کنند انتخاب شوند.

بدیهی است که انتخاب یک کفش با توجه نیاز ما میتواند گزینههای متفاوتی برای خرید در اختیار ما قرار دهد. بنابراین ممکن است برای تست کفش خیلی مناسب نباشند. اما چگونه می توان کفشی را انتخاب کرد که مناسب باشد؟ یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام فعالیت های روزمره، استفاده از کتانی است. همچنین می توانید طراحی های مختلف کفش زنانه پاشنه بلند، پاشنه بلوکی، و کفش های نوک تیز و جلو باز را خریداری کنید. چه در مسیر کار و چه برای ورزش پیاده روی می کنید پوشیدن کفش مناسب بسیار مهم است. مهمترین فاکتور برای یک کفش ورزشی مناسب این است که در ابتدا باید بتواند از پای شما محافظت کند. ۱۸- تحت تاثیر صحبتهای فروشنده قرار نگیرید آنها شما را ترغیب میکنند تا هر کفش تنگ و نامناسبی را خریداری کنید. اگر پای شما به کناره کفش فشار وارد می کند کفش برای شما باریک است و باید کفش های پهن تر را امتحان کنید.

نباید از کفش های ورزشی برای مدت طولانی استفاده نکنید. اما کسانی که مچ پاهایشان به راحتی پیچ می خورد، به هیچ وجه نباید از این نوع کفش ها استفاده کنند. چند قدم با کفش ها راه بروید یا بدوید و از راحت بودن کفش ها اطمینان حاصل کنید. افرادی که دارای پنجه پهن و باریک باشند یا کف پای آن ها از قوس زیاد برخوردار است، باید به این نکته توجه داشته باشند که نحوه قرار گیری پا در کفش و فشار آن، می تواند آسیب های جبران ناپذیری را وارد کند. انتخاب یک کفش مناسب و توجه به نکاتی که در هنگام خرید باید به آن عمل کنید، بسیار مهم است و علاوه بر حفظ سلامت شما، از ایجاد درد و آسیب در هنگام راه رفتن نیز جلوگیری می کند. همه انگشت های پا باید با رویه کفش فاصله مناسب داشته باشند تا در هنگام راه رفتن به آنها فشار وارد نشود.

سبک و بادوام، کفی لاستیکی مقاوم و فاصله ی نسبتا کم بدنه از قوس کفش نیز از ویژگی های دیگر آن است. از دیگر کفش هایی که برای انجام فعالیت خاص مورد استفاده قرار می گیرد، کفش متقاطع است. با فرسوده شدن زیره و کاهش اصطکاک لازم، کفش مخصوص دویدن خاصیت خود را از دست می دهد به طوری که دیگر قابل استفاده نخواهد بود. مثلا اینکه نیاز شما یک کفش کار است یا یک کفش برای میهمانی و یا کفشی که بتوانید به صورت روزانه از آن در استایلتان استفاده کنید. هنگام خرید کفش مخصوص دویدن به یاد داشته باشید که کفش های مخصوص دویدن یا کفش دو استقامت با کفش های پیاده روی در فرم ارگونومیک خود تفاوت دارند. کفش های مخصوص جاده، دارای کف صاف هستند تا برای دویدن بر روی سطح صاف مناسب باشند. کفش مناسب دویدن باید دارای پاشنه مناسب باشد تا بتواند ضربات احتمالی را به خود جذب کند.