کفش طبی مردانه – راهنمای خرید با معرفی مدل های باکیفیت و شیک

ما در این بخش از زیبامون دات کام به تمام نکاتی که باید در خرید کفش مخصوص پیاده روی و دویدن توجه داشته باشید اشاره کرده ایم و می توانید با استفاده از توصیه های این مقاله، بهترین و مناسب ترین کفش پیاده روی رو تهیه کنید. قیمت کفش پیاده روی یکی دیگر از ویژگی هایی است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. چه کفشی مناسب پیاده روی است؟ در ایران البته مدلِ خرید کفش مرسوم نیست و صرفا اندازه طولی پا مورد توجه است. اگر صافی کف پا یا مشکل دیگری دارید حتما کفی طبی خود را هنگام خرید ببرید و البته سعی کنید کفی طبی را با کفشهای ورزشی استفاده کنید که تناسب بیشتری با این کفیها دارند. پس یه چیزی مثل کتانی مسابقه تقریبا حدود یک فصل مسابقات سه گانه را ساپورت میکند.

پس همینطور بی هدف سراغ خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن نروید فقط چون ظاهرش رو دوست دارید یا دوستتون توصیه اش کرده. در واقع بسیاری از ورزشکاران حرفه ای نیز در انتخاب انواع کفش ورزشی به این فاکتور توجه می کنند. این نوع کفش ها مزایای زیادی دارد که می توان به حالت قرارگیری صحیح پاها هنگام جابجایی ، محافظت کامل از پاها، رفع مشکلات بوجود آمده در این ناحیه از بدن و بسیاری از نکات دیگر اشاره کرد. اگر فکر میکیند زمانی که کفشتان پاره شد و دیگر ظاهر مناسبی نداشت باید آن را عوض کنید در اشتباه هستید. اگر بیشتر از طول عمرشون باهاشون بدوید ممکنه عملکردتان را محدود کند و یا حتی ریسک مصدومیت وجود داشته باشه.

وقتی تصمیم میگیرید در یک مسیر 10 کیلومتری یا بیشتر وزنی معادل 174 گرم اضافه تر برای هر پا را حمل کنید این با عقل جور در نمیاد. همانطور که گفتیم کفشهاینا مناسب کمر شما را بیشتر میکنند، این فشار زیاد به زانوها که روی پاشنهها قرار گرفتهاندخطر آسیب را افزایش میدهد. اسنیکرزها یا کفشهای ورزشی زنانه بیشتر هنگام ورزش پوشیده میشوند، اما جذابیت ظاهری و راحتی آنها باعث شده بسیاری از خانمها از این نوع کفش بهعنوان کفش روزمره یا حتی کفش مهمانی استفاده کنند. وقتی میدوید اگر دیدید لبه بیرونی کفش بیشتر دچار فرسایش شده به احتمال زیاد شما جزو فوق چرخنده ها هستید. وقتی نوبت به خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن میرسه گاهی میتونه به اندازه خریدن یک چیز بزرگتر مثل دوچرخه پیچیده باشه. بنابراین، اگر قصد انجام هر دو کار را دارید، دو کفش مجزا خریداری کنید. با دست سعی کنید ضخامت این بخش را بررسی کنید.

خرید یک کفش خوب گاهی ممکنه مثل یک سرمایه گذاری بزرگ بنظر بیاد ولی مرتکب این اشتباه نشید و اونقدر صبر نکنید تا انگشتانتان از کفش فعلی تون بزنه بیرون. همان طور که ممکنه برای مسابقه روی دوچرخه تون مسیر های خروج هوا ایجاد کنید ممکنه بخواهید از کفش های سبک مخصوص دویدن استفاده کنید که در روزهای مسابقه آن امتیاز را به شما بدهند. کفشی که خوب پاشنه گذاری شده (مشکی) برای جذب ضربه و تمرین روزمره تون فوق العاده هست. به مرور زمان پاشنه های کفش از بین میره, به این معنی که ضربه ها رو خودتون جذب میکنید. خوب بیایید نگاهی به انواع مختلف کفش مخصوص دویدن داشته باشیم که برای هر نوع از چرخش مناسب هستند.