کفش – راهنمای خرید کفش – چگونه کفش مناسب خود را انتخاب کنیم؟

پارچههایی که دارای طرحهای عمودی هستند، میتوانند گزینههای خوبی برای بلندتر کردن قد شما باشند. لباسی برای لاغرها: اگراندامی بلندتر و باریک تر از حد متعارف دارید و میخواهید لاغریتان زیاد به نظر نیاید، از لباسهایی استفاده کنید که چسبان نیستند و به صورت آزاد روی بدنتان حرکت میکنند. وزن کفش فوتسال تاثیر بسیاری در توانایی حرکت و دویدن افراد در حین انجام این رشته ورزشی دارد. کفش متحرک، کفشی است که ویژگی های کنترل حرکت را ندارد. کفش کوهنوردی سنگین پوش (High Mountain): برای یخ نوردی های حرفه ای و صعود های با ارتفاع کمتر از ۵۰۰۰ متر مناسب است.

اما میتوان با رعایت نکاتی که در قالب راهنمای خرید کفش پاشنه بلند برای شما بیان میشود کفشی خرید که هم زیبا باشد و هم آسیب کمتری به پاهای شما برساند. همگی فاکتورهای گفته شده از راهنمای خرید کفش پاشنه بلند وابسته به جنس کفش میباشند چراکه اگر کفش شما جنس نا مرغوب داشته باشد هیچ کدام از موارد بالا ۱۰۰% به صورت اصولی رعایت نشده است. پاشنه کفش بسیار فاکتور مهمی میباشد و سلامتی پاهای شما وابسته به آن خواهد بود. ۵ فاکتور مهم برای خرید کفش پاشنه بلند وجود دارد که در ادامه همگی این فاکتورها را با هم بررسی خواهیم کرد. اولین فاکتور راهنمای خرید کفش پاشنه بلند این است که بدانیم آیا کفش پاشنه بلند مناسب پاهای ما است یا نه؟

الگوی میخهای آن برای بازیکنان تهاجمی طراحی نشده است. معمولا جنس زیره کفش های ورزشی از انواع پلاستیک می باشد اما طراحی این قسمت اهمیت بسیاری دارد چرا که با داشتن طراحی قوس دار در قسمت میانی کفش، فشار کمتری به پاها منتقل می کند. وقتی کفشی را که برای ورزشهای دیگر طراحی شده است به همراه می آورید ، مزایای کفش دویدن را دریافت نمی کنید و به طور بالقوه خود را در معرض خطر بیشتر آسیب قرار می دهید. کفش مناسب دویدن به خوبی روی پاشنه پا می نشیند ، اما خیلی تنگ نیست. کتها و ژاکتهای بلند و آنهایی که تا روی ران قرار میگیرند، برای چنین اندامیمناسبتر است.

در ورزش های گروهی احتمال ضربه و آسیب به پا زیاد است که همین امر باعث می شود تا جنس و مقاومت کفش های ورزشی اهمیت بیشتری پیدا کند، مخصوصا لایه زیرین کفش. فوتسال یکی از ورزش های پرطرفدار دسته جمعی می باشد که در واقع همان فوتبال درون سالن است. و بیان تمام ویژگی های کفش فوتبال استاندارد ؟ دومین عامل مهم در خرید کفش فوتسال، میزان انعطاف پذیری آن می باشد، اهمیت آن در زمان دویدن و میزان خم شدن آن برای جلوگیری از ورود فشار به پنجه پا و آسیب های تاندون و ساق پا مشخص می شود. معمولا رویه کفش های سالنی را پارچه ها تشکیل می دهند زیرا فضاهای خالی بین الیاف پارچه باعث گردش هوای بیشتر داخل کفش خواهد شد.