راهنمای خرید کفش کوهنوردی و نگهداری از آن

زیرا عوارض کفش پاشنهبلند بسیار زیاد هستند! اگر این فاصله بسیار زیاد باشد، در نتیجه کفش موردنظر برای پای او بزرگ است که امکان دارد موجب درآمدن کفش از پای کودک، هنگام حرکت کردن یا راه رفتن شود و در نتیجه زمین بخورد. از جمله ی انها می توان به هماهنگ بودن کفش با لباس عروس و ویژگی های فردی و فیزیکی عروس خانم اشاره کرد که قطعا قد عروس خانم و اختلاف قد او با آقای داماد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، اندازه ی پاشنه ی کفش برای عروس خانم های کوتاه قد با اختلاف قدی زیاد با آقا داماد ۷-۸ سانتی متر می باشد. انتخاب کفشهای بچگانه با بندهای چسبی: مطمئناً انتخاب کفشهایی با بند چسبی در مقایسه با کفشهای بنددار، گزینهی مناسبتر و راحتتری برای پای فرزندتان خواهد بود. بههیچ عنوان برای فرزند خود از کفشهای پاشنهدار استفاده نکنید.

برعکس اگر فاصلهی اندازهگیری شده بسیار کم باشد، یعنی کفش انتخاب شده برای پای فرزند شما بسیار تنگ است. با اندازهگیری این فاصله، میتوانید دریابید که کفشی که برای پای فرزندتان انتخاب کردهاید، خیلی گشاد یا خیلی تنگ است یا خیر. فرم پای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است پس باید قالب کفش با آن همخوانی داشته باشد و صرفا در نظر گرفتن سایز طولی پا کار درستی نیست ضمن اینکه برخلاف ادعای بسیاری از فروشندگان و تصور عمومی کفش جا باز نمیکند، پس کفش تنگ را به امید گشاد شدن نخرید. بخشهای گفته شده، میبایست با همدیگر موازی باشند. دوخت داخلی کفش کودک، میبایست از جنس بسیار نرمی مانند پارچه باشد تا پاهای کودک، بیش از اندازه حس گرما نکند.

در گام اول میبایست سایز پای فرزندتان را بهدرستی و بادقت اندازه بگیرید. راهنمای خرید کفش ورزشی مناسب برای دویدن برای خرید کفش ورزشی، در درجه اول باید به استفادهای که از آن خواهید داشت، توجه کرد. رویه و کفی مهمترین بخش ساختاری یک کفش هستند که نوع متریال مصرفی برای ساخت آنها به لحاظ استحکام، ایمنی و راحتی پا در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اگر بخش زیادی از آنها روی یکدیگر واقع شده باشد، یعنی کفش برای پای فرزندتان بسیار گشاد است. اندازهی دقیق کف پای فرزند خود را بدانید: آگاهی از سایز دقیق پای فرزند شما، یکی از اساسیترین نکات در انتخاب و خریداری کفش بچگانه است. بههمین دلیل، در زمان انتخاب کفش برای فرزندتان، حتماً از راهنمای سایت که در رابطه با سایز کفش توضیح داده است، استفاده کنید؛ زیرا هر برندی، اندازهها مختلفی داشته و امکان دارد در انتخاب اندازهی صحیح، با مشکل مواجه شوید.

توجه داشته باشید که اندازهی دو پا، هرگز یکسان نبوده و سایز پای چپ اندکی از سایز پای راست کوچکتر است؛ بنابراین خوب است که سایز پای راست را برای پای فرزندتان محاسبه نموده و مطابق با آن، کفش مناسب را خریداری کنید. بعد از آن، فاصلهی میان پاشنهی پای کودک با بلندترین انگشت پای او را اندازهگیری نمایید. منظور از لِژ، پاشنهای است که نوکتیز نیست و فقط در زیر پاشنهی پا قرار ندارد بلکه کامل زیر کفش را میپوشاند و هرچه به سمت پاشنه میرود ارتفاع آن بیشتر میشود. انتخاب یک کفش مردانه مناسب که ویژگی هایی از جمله راحتی، زیبایی و انعطاف پذیری داشته باشد، نه تنها عملکرد شما را در طول روز بهتر میکند بلکه در زیباتر شدن تیپ شما تاثیر بسزایی دارد.