راهنمای خرید کفش ورزشی و کفش پیاده روی

برای افزایش طول عمر مفید این کفشها بهتر است فقط برای دویدن استفاده شود و برای پیاده روی از کفشهای قدیمی مخصوص دویدن و یا از کفشهای دیگر استفاده نمایید. برای آشنایی کامل با انواع کفش زنانه، به شما توصیه میشود که حتماً مقاله «انواع کفش زنانه» را مطالعه نمایید. اما در هرکدام باید هماهنگی کامل میان شلوار و سایر لباسها وجود داشته باشد. برخی از رنگهای کلاسیک مثل مشکی و سرمهای هیچگاه از مد خارج نمیشوند و از طرفی هماهنگی بسیار خوبی با لباسهای دیگر دارند. برخی از کفش هابه قدری راحت و بی صدا هستند که شما حس می کنید دارید تو فضا و یا روی ابرها راه می روید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یکی از مهم ترین معیارها و فاکتورها در خرید شلوار مردانه، شناخت مدل ها ی گوناگون آن است. اگر در منطقه ای کار یا زندگی می کنید که زمین ممکن است مرطوب، یخی یا روغنی باشد، و یا زمانی که در باران یا روی یخ راه می روید، بهتر است کفش های مقاوم در برابر لغزش بپوشید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کند.

می توانید بر اساس نوع کفش جوراب بپوشید مثلا برای کفشهای ورزشی و کوهنوردی از جوراب های ضخیم تر و برای کفشهای مجلسی از جوراب های نازکتر استفاده کنید. هنگام خرید کفش ورزشی حتماً شرایط جسمانی خود را در نظر بگیرید. اگر قصد خرید مدل کتان را دارید، حتماً به رنگ آن توجه ویژهای داشته باشد. به طور مثال اگر قصد رفتن به مهمانی دوستانه را دارید، شلوار جین یا کتان گزینهای مناسب است که براساس سلیقه میتوان هرکدام را انتخاب کرد. راهنمای خرید کفش: کفش ساق دار بخریم یا نه؟ بهتر است هنگام خرید شلوار مردانه، از انواع پارچه ترکیب با کش بافت استفاده کنید. در میان انواع مدل های شلوار مردانه، جین یکی از محبوبترین و پرکاربردترین گزینهها است. به طور مثال نمیتوانید شلوار جین را با پیراهن کلاسیک ست نمایید، زیرا هیچ هماهنگی و تناسبی با هم ندارند.

در زمان استفاده هریک از مدلهای شلوار، باید نسبت به هماهنگی آن با سایر لباسها و اکسسوریها توجه داشت. یکی از مهمترین ویژگیهای این نوع شلوار، تنوع بالای آن در رنگ میباشد. بعضی از انواع شلوار را هنگامی که پا میکنید، از زیبایی آن لذت خواهید برد؛ اما پس از مدتی کوتاه، شلوار بد شکل میشود و به اصطلاح «جا میاندازد». اما می توان اینگه به افراد پیشنهاد داد. به عبارتی دیگر، به محض اینکه پشت کفش مستهلک شد و یا اینکه در پاهای تان احساس خوبی نداشتید، کفش باید تعوض شود. اما کفش های بسکتبال یا تنیس نیاز دارند تا از طرفین و ناحیه مچ پا محکم شوند چون شما هنگام ورزش در این رشته ها پاهایتان را خیلی زیاد به اطراف حرکت می دهید. اما بعضی از رنگها مثل سبز، آبی روشن، کرم و حتی قهوهای، جزو انتخابهای خاص برای شلوار کتان محسوب میشوند که نمیتوان آنها را با هر رنگ و لباس دیگری ست کرد.

بسیاری از مردم معتقند که آقایان به اندازه خانمها، در انتخاب لباس و اکسسوری، سختگیری به خرج نمیدهند. شما میتوانید برای هر محیط و استایلی که مدنظر دارید، شلوار مناسبی را انتخاب کنید. اگر رنگ قهوهای روشن را انتخاب نمودید، میتوانید آن را با پیراهن اسپرت سفید ست کنید. اگر میخواهید شلوار کتان را برای تیپ اداری بپوشید، بهتر است از رنگهای متضاد در استایلتان استفاده کنید. شلوارهای رسمی نیز در مراسمها و محافل رسمی و اداری کاربرد دارند. شلوارهای پارچهای کلاسیک نیز عموماً در مجالس اداری و محافل رسمی مورد استفاده قرار میگیرند. شلوار کتان جزو گزینههای کلاسیک و نیمهرسمی قرار میگیرد که هم برای تیپ روزمره و هم مهمانی، مناسب است. کفشهای چرم، جیر یا ورنی که پاشنههای بسیار کوتاهی دارند برای استفاده در مجالس رسمی مناسب هستند. ممکن است شخص دیگری از کفش های رسمی تنها در مراسم های عروسی و جشن های دیگر استفاده کند و یا شخص دیگری از کفش های رسمی در محل کار و یا جلسات کاری استفاده کند.