راهنمای خرید کفش ورزشی : آموزش خرید کفش مخصوص دویدن

در این مطلب آی آر میکس می خواهیم چند نکته درباره کفش ارائه کنیم و راهنمای خرید کفش ورزشی را به شما نشان دهیم. همچنین این نوع کفش برای افرادی که روی تردمیل و در پیست های ورزشی نیز اقدام به دویدن می کنند، مناسب است. این کفشها راحت هستند و برای افرادی طراحی شدهاند که دوست دارند در هنگام دویدن و راهرفتن در بازی احساس نرمی و راحتی داشته باشند. باید کفش به پاشنه شما چسبیده باشد و هنگام راه رفتن یا دویدن نباید پاشنه شما بلغزد. پس خرید یک کفش پاشنه 3سانتی یا کفش پاشنه 5سانتی میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

داشتن پاشنهای با 3 تا 7 سانتیمتر گزینه خوبی است. کفش خود را در خانه بپوشید تا به آن عادت کنید. نوع کفش پاشنهبلند خود را انتخاب کنید. در نتیجه کفشی انتخاب کنید که نه بشود گفت پاشته دارد و نه اینکه فاقد پاشنه است. دانستن اینکه شما باید به دنبال چه نوع کفشی بگردید بستگی به این موضوع دارد که از آن کفش در کجا قرار است استفاده نمایید. به طور کلی پای انسان هنگام صبح کمی متورم می شود پس نباید تا ساعت ۴ بعد از ظهر به دنبال خرید کفش باشید. اگر به دنبال کفشی برای انجام کارهای روزمره هستید؛ کفشهای کتانی گزینههای خوبی هستند. شرکت «رادین» با طراحی و تولید کفشهایی از جنس چرم راحت میتواند یکی از گزینههای پیشنهادی برای خرید کفش باشد. کفش مهم ترین پوشاکی است که سالیانه برای خرید آن هزینه میشود. برای آشنایی کامل با انواع کفش زنانه، به شما توصیه میشود که حتماً مقاله «انواع کفش زنانه» را مطالعه نمایید.

اینکه شما با چه کفشی راحت هستید و چه میزان پاشنه برای شما مناسب است در خرید کفش زنانه به شما کمک می کند و این موضوع قانون کلی ندارد. ثابت ماندن پا، به شما کمک می کند تا ضربه را از زانو و مفاصل جذب کنید. فقط در صورتی که پاسختان به این سوال مثبت است میتوانید این کفش را بین گزینههایی که برای پوشیدن دارید جای دهید. در بین مدلهای کفش پاشنهدار کفش پاشنه گوهای یا لژدار که لژ یکسره و گاهی مخفی دارد، جزء راحتترین مدلهای پاشنهدار محسوب میشود. با کفش موردنظرتان حرکت کنید و ببینید پاها در این قسمت محکماند یا بهسمت بالا لیز میخورند. همانطور که گفتیم کفشهاینا مناسب کمر شما را بیشتر میکنند، این فشار زیاد به زانوها که روی پاشنهها قرار گرفتهاندخطر آسیب را افزایش میدهد. همانطور که از عنوان کفش روزمره مردانه مشخص است، این کفش به اقتضای موقعیت و جایگاهی که در آن قرار دارید، قرار است در طول روز ساعتها شما را همراهی کنید.

همانطور که میدانید انتخاب و تهیه کفشهای روزمره مردانه نقش مهمی در تکمیل استایل افراد دارند. در هنگام خرید کفش زنانه در انتخاب نوع پاشنه نیز دقت کنید. وزنشان کمتر است و در هنگام پیاده روی و کارهای مشابه، بدن و پا را خسته نمی کند. در هنگام خرید بهتر است یک جوراب ضخیم پا کنید و کفش خود را یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. آقایان نسبت به خانمها مدت زمان بیشتری را در بیرون از خانه صرف میکنند؛ از همین رو مهم است تا کفشی مناسب کارهای روزمره خود انتخاب کنند. درواقع تولیدکنندگان کفش، محصولات خود را طوری طراحی میکنند که خریداران بیشتر مجذوب زیبایی و سبکی آن شوند تا اینکه به کارایی آن توجه کنند.