راهنمای خرید کفش ورزشی ؛ نکاتی برای یک پیادهروی بهاری – گروه لک لک

کفشهای مجلسی خاصی که در پای هر کسی منحصر به فرد به نظر میآید. اگر برای مدت طولانی میخواهی کفش مجلسی بپوشید و پوشیدن کفشهای پاشنهبلند برایتان سخت است، این مدل کفش میتواند برای شما بسیار مناسب باشد. در ادامه نیز شما با روش صحیح واکس زدن و برق انداختن کفش چرم مردانه در شش گام آشنا خواهید شد. یا گاهی با کفشهای زیبا اما نامناسبتان از ادامه مسیر هم بازمانده باشید. کفش فوتبال سطح پایین، نسخههای ارزانتر همان کفشهای سطح بالا هستند که آنها را بهعنوان گزینه مقرونبهصرفه برای افرادی که توانایی مالی خرید کفشهای گرانقیمت را ندارند تولید کردهاند.

بر اساس آمار افراد ظرف ۵ تا ۱۰ ثانیه کفش ورزشی مورد نظر خود را انتخاب میکنند. پوتینهایی که در ساخت آنها از تکنولوژی ضد آب استفاده میشود، از غشایی قابل تنفس و ضد آب در مواد سازنده خود استفاده میکنند. در هنگام خرید بهتر است یک جوراب ضخیم پا کنید و کفش خود را یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. کفی مناسب نقش مهمی در محافظت از قوس زیر پاها دارد و آن راحتی اولیهای را که هنگام پاکردن کفش احساس میکنید، تا حدود زیادی مدیون همین کفیها هستید. همانطور که از نام این کفشها پیداست؛ ارتفاع پاشنه این کفشها حداکثر سه سانتیمتر است.

اندازه پاشنه بهطور متعادل باید 1/5 تا حداکثر 2/5 سانتیمتر باشد البته نظر کارشناسان در این زمینه متفاوت است. کفش با رویه چرمی، بسیار نرم، راحت، صاف و منحصربهفرد است. بیشتر افراد در هنگام خرید کفش فوتبال اشتباهاتی را مرتکب میشوند. اگر چرم دوست ندارید، نرمترین و کشسانترین کفش ساختهشده از موادمصنوعی را پید کنید. همچنین این کفش نیاز به مراقبت خاصی ندارد و فقط باید بهشکل معمول تمیزش کنید. همچنین این کفشها را میتوانید با لباسهای مختلف ست کنید. همچنین چرم آب زیادی را جذب میکند. معمولا برای درستکردن این کفیها از فوم یا لاستیک استفاده میکنند و با قراردادن اینها در نقطههایی ازپیشتعیینشده سعی میکنند عمر کفش را طولانیتر و انعطافپذیری آن را بیشتر کنند. برهههای زمانی مختلفی هستند که میتوانید کفشهای رانینگ را از فروشگاههای مختلف با قیمت کمتر بخرید؛ مثلا در جشنوارههای فروشگاههای اینترنتی، نظیر دیجیکالا، امکان خرید انواع مختلف کفش با قیمتهای ارزان و مقرونبهصرفه وجود دارد.

اگر یک کفش فوتبال با مارک برندهای بزرگ را میبینید که قیمتش زیادی ارزان است، مطمئن باشید اصل نیست. توصیه میشود که از این نوع کفش برای مدت طولانی استفاده نشود. بیشتر برندها حتی کفشها را با توجه به موقعیت بازیکنی که از او حمایت میکنند تبلیغ میکنند. امروزه بیشتر برندهای تولید و عرضه کفش، مثل اسکیچرز، بیش از هر زمانی سعی دارند این دو قسمت را در کفشهایشان بهنوعی طراحی کنند که برای فرمها و حالتهای مختلف پاها مناسب باشند. درگذشته معمولا برای درستکردن رویه کفش لایههای مختلفی از جنس پلاستیک و پارچه را با چسب یا بهوسیله دوختن به یکدیگر متصل میکردند؛ اما در حال حاضر بیشتر برندهای مطرح فعال در حوزه تولید و عرضه کفش، اعم از مل اند موژ، اسکچرز و هامتو، با استفاده از تکنولوژیهای جدید و دیگر امکاناتی که در اختیار دارند، رویههای کفشهایشان را یکتکه درست میکنند.