راهنمای خرید کفش مناسب طبیعت گردی

یکی از مهمترین تفاوت کفش دویدن و پیاده روی ، انعطاف پذیری در نقاط مختلف آن است. اولین نکته ی با اهمیت این است که نباید از کفش رانینگ برای تمرین ورزشی و همچنین بالعکس از کفش ترینینگ برای پیاده روی استفاده کرد. اگر قصد انجام هر دو فعالیت ورزشی را دارید بهتر است دو کفش جدا خریداری کنید. پس توجه کنید که اگر قصد پیادهروی طولانی مدت را دارید، کفشی را انتخاب کنید که سبک بوده و در عین حال دارای ضربهگیر با ارتفاع کمی باشد تا فشاری به عضلات پاهای شما وارد نشود. چرمهای تراکم بالا معمولا در ساخت کفشهایی استفاده میشوند که قرار است در مسافتهای طولانی و برنامههای سنگین استفاده شوند. داشتن این ویژگی باعث می شود که با استفاده مداوم و طولانی مدت از کفش، امکان تنفس پا وجود داشته باشد و دمای پا در کفش بالا نرود و در نهایت سبب تعریق کردن پا نگردد.

در نهایت ، در پایان روز به خرید بروید. بر اساس تحقیقات انجام شده، اگر قصد این را دارید که پیاده روی مستمری را داشته باشید و در نهایت به تناسب اندام برسید، حتماً در هنگام خرید کفش، توجه کنید که دارای پاشنه فلر نباشد. این کفش ها نسبت به کفش های مسابقه ای سبک یا سبک وزن بیشتر باعث جذب ضربه می شوند تا خطر آسیب دیدگی شما به حداقل برسد. بدیهی است که از بوت هایی که در ارتش استفاده می شود الهام گرفته شده است ، این بوت های چرم چاق و محکم هستند که معمولاً دارای بندهایی در جلو هستند و تا انتها بالا می روند.بوت های نظامی ظاهری زیبایی ایجاد می کنند که وقار خاصی به لباس های شما می دهند.

اگرچه می توانید سبک هایی را با بندهای چرمی بافته شده زیبا و با سنگهای قیمتی تهیه کنید تا درخشش بیشتری به لباس شما اضافه شود.صندل های چرم زنانه بسیار متنوع هستند و دارای طیف وسیعی از الگوها و رنگ ها هستند ، بنابراین می توانید آنها را با هر لباس شنا یا لباسی مطابقت دهید. هنگامی که ایده بهتری از سبک مورد نظر خود پیدا کردید ، می توانید انواع مختلف کفش ها را با لباس های خود آزمایش کنید. اگر شما قصد رفتن به ساحل و یا استخر در تابستان را دارید این صندل ها مناسب استایل تابستانه شما هستند. برای سبک ماندگارتر ، صندل چرم را انتخاب کنید. صندل های تابستانی زنانه به طور کلی از کف ساخته می شوند ، در قسمت میانی یک پایه انگشت پلاستیکی قرار دارد.

شما می توانید از این کفش برای تمرین های ورزشی استفاده کنید ایروبیک کار کنید، وزنه بزنید و بدنسازی کار کنید، درکلاس های ورزشی شرکت کنید، اما توجه داشته باشید این کفش به هیچ عنوان کفش مناسب پیاده روی و دویدن نمی باشد پس در استفاده از آن دقت کنید. کفشهای با رویه چرم هم برای شما بهتر هستند. یک شب را با پاشنه تیز گذراندن احتمالا آنقدرها هم آزاردهنده نخواهدبود. این به معنی این است که اگر به دنبال کفش مخصوص دویدن با ضربهگیر خیلی خوب هستید، باید کفشی با وزن سنگینتری را بخرید که باز هم ممکن است برای شما مشکل آفرین باشد. هنگام خرید کفش پیاده روی و رانینگ دقت کنید که قالب و فرم رویه کفش باید تاحدامکان شبیه به حالت پاهایتان باشد. هنگام دویدن و یا راه رفتن، حتما از جوراب استفاده کنید. به طور مثال دارای رویه ای پارچه ای و یا ماده ی شیمیایی EVA در لایه ی میانی خود هستند که به کاهش وزن کفش کمک می کند.