راهنمای خرید کفش مردانه

در روند طراحی و تولید کفشهای رانینگ از همه امکانات و ویژگیهای مختلف استفاده میشود تا افراد احساس بهتری هنگام دویدن داشته باشند. صندلها در دو نوع پاشنهدار و بدون پاشنه تولید میشوند. صندلها کفشهایی هستند که از قدیم مورداستفاده بودند. برخی بازیکنان حتی از پوشیدن کفشهایی که برندها از آنها خواسته بودند خودداری کردهاند. در زیر این نوع کفشها چرخهایی وجود دارد و از آنها برای ورزش اسکیت استفاده میشود. به علت جابه جایی و تحرک بالا در این ورزش کفی آن نباید طوری باشد که سر بخورد. به طور کلی ، شما باید بیش از سه بار در هفته از کفش های مخصوص ورزش استفاده کنید. همانطور که از نام این کفشها پیداست؛ ارتفاع پاشنه این کفشها حداکثر سه سانتیمتر است. اندازه پاشنه بهطور متعادل باید 1/5 تا حداکثر 2/5 سانتیمتر باشد البته نظر کارشناسان در این زمینه متفاوت است.

اما کسانی که مچ پاهایشان به راحتی پیچ می خورد، به هیچ وجه نباید از این نوع کفش ها استفاده کنند. یقه مچ قسمتی است که دور مچ پا را محکم میگیرد و مانع از پیچ خوردن پا میشود. این افراد معمولاً هنگام راه رفتن دچار پیچ خوردگی داخل پا می شوند. اگر قصد دارید صبح زود برای خرید کفش بروید، ابتدا قبل از رفتن، یک دویدن سریع (مثلا روی تردمیل) داشته باشید که همان اثر راه رفتن در طول روز را دارد. با دانستن اندازه پاهایتان و کمی اطلاعات در مورد کفشی که انتخاب کردهاید، میتوانید خیلی راحت از هر فروشگاه اینترنتی که مدنظر دارید، خرید اینترنتی کفش ورزشی داشته باشید. برای اینکه بهخوبی شما را در انتخاب کفش راهنمایی کنیم؛ ابتدا لازم است انواع کفش را معرفی کنیم. راهنمای انتخاب کفش اطلاعاتی را به شما ارائه میدهد که علاوه بر شناخت انواع کفش، بتوانید کفشی استاندارد و مناسب با هر موقعیتی خریداری نمایید پس تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

یک کفش خوب و معمولی انتخاب مناسبی برای شماست. انتخاب کفش آکسفورد برای افرادی که به دنبال پوشیدن کفش مارک با کیفیت هستند، گزینه مناسبی است. در ادامه به ارائه راهنمای انتخاب کفش بر اساس کاربرد آنها خواهیم پرداخت. این کفش برای دورهمی، مهمانیهای عصرانه و کارهای روزمره مناسب است. اندازه این خط را به سانتیمتر مشخص کنید و از جدول زیر سایز کفش خود را پیدا کنید. همچنین به قوس کف پا نیز توجه کنید که مطابق شکل باید متناسب با قوس کفش باشد. منظور از کفی خارجی کفش قسمت لاستیکی کف آن است که در تماس با سطح زمین قرار میگیرد. گام دوم، تمیز کردن: در این مرحله شما باید کفشهای خود را تمیز کنید، تمیز کردن کفشها قبل از واکس زدن اهمیت زیادی دارد چون اگر کثیفی و آلودگی روی کفش شما وجود داشته باشد همراه با واکس به خورد کفش خواهد رفت. گام چهارم، پولیش زدن کفش: در این مرحله شما باید از واکس کرمی استفاده کنید، بیشتر افراد تصور میکنند واکس کرمی برای براق کردن کفش است اما در واقع این واکس یک مرحله از مراحل کلی واکس زدن است و استفاده از آن باعث تقویت بافت چرم و آماده شدن آن برای جذب واکس اصلی میشود.

این روزها در اکثر فروشگاههای لوازم ورزشی کارشناسانی وجود دارند که شما را در خرید کفش ورزشی مناسب راهنمایی می کنند ولی با این حال چند نکته ساده در خرید کفش ورزشی تان بدانید. هنگام ارزیابی کفش های پیاده روی، باید از کشسانی و مقاومت آن اطمینان حاصل کنید. هنگام پوشیدن کفشی که پاشنهی بلندی دارد، این انگشتان پا هستند که باید وزن را تحمل کنند زیرا پا به سمت جلو خم شدهاست و تمام فشار بر روی انگشتان پا است. این اسپری فاقد رنگ و بو است و برای استفاده تنها کافی است تا ابتدا روی کفش را تمیز کرده، اسپری را به خوبی تکان دهید سپس از فاصله ۱۵ تا ۲۰ سانتی متری بطور یکنواخت روی کفش اسپری کنید. پنجه یک کفش استاندارد بهگونهای است که انگشتان پا بهراحتی در آن حرکت کنند. اصلی ترین تفاوت این دو کفش در مقدار فشاری است که به پا وارد می شود.