راهنمای خرید کفش مردانه

به همین دلیل نیز تقریباً تمامی تولیدکنندگان کفشهای پیاده روی تلاش میکنند تا برای ساخت زیره و کف، از مواد EVA استفاده کنند که میزان انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. چرا که فعالیت بدنی زیاد باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه میزان گردش خون فرد بالا خواهد رفت. مهمترین قابلیت زیره و لایه میانی کفش مخصوص پیاده روی، میزان ضربه پذیری و انتقال ضربه به پاها است. موادی که برای ساخت لایه میانی مصرف میشود بیشتر از فوم بوده و در نتیجه علاوه بر سبک بودن، قابلیت ضربه پذیری بالایی نیز دارد. ضربه ها و زخم ها بریدگی و بسیاری موارد دیگر به طور مداوم آن ها را تهدید می کنند. برای خرید کفش از برندهای مختلف هرگز یک سایز را انتخاب نکنید چون هر برند قالب مخصوص به خود را برای ساخت کفش دارد.

این نوع کفشها باید دارای وزن کمی باشند تا در زمان پیاده روی یا دویدن احساس خستگی نکنید. این یکی از مهمترین عوامل حفظ زیبایی ظاهر کفش و نیز بالارفتن مدت زمان عمر کفش می باشد که متاسفانه در کشورهای جهان سوم بدلیل پایین بودن سطح درآمد جامعه چنین کارهایی عملا غیرممکن می باشد. یکی از این تکنولوژیها که برند آدیداس از آن استفاده میکند باعث گردش سرسع هوا در داخل کفش و خنک شدن پا خواهد شد. همچنین چرم آب زیادی را جذب میکند. تنفس خوب کفش با گردش هوا در قسمت داخلی، علاوه بر خنک نگاه داشتن پا از تعرق آن نیز جلوگیری میکند. اندازه کفش باید مناسب باشد تا انگشتان پای شما در داخل آن فشرده نشود. پیشنهاد میکنیم در زمان خرید کفش مخصوص پیاده روی حتماً با آن چندین قدم برداشته و تلاش کنید پنجههای پای خود را تا حد ممکن خم کنید تا از انعطاف کافی کفش مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

هر بار که یک جفت کفش جدید خریداری می کنید ، تاریخ را یادداشت کنید ، این به شما کمک می کند تا زمان خرید یک جفت جدید را پیگیری کنید. شیوه طراحی کفش مخصوص پیاده روی به گونهای است که رویهای کوتاه داشته باشد تا پاهای شما در زمان راه رفتن یا دویدن آزادی بیشتری داشته باشد. در نتیجه زمانی که راه میروید یا میدوید، ضربه، شوک و فشار وارده به کفش توسط این بالشتکها جذب شده و به پاهای شما منتقل نخواهد شد. هرگز از روی ظاهر یک کفش در مورد آن قضاوت نکنید و حتماً آن را بپوشید. هرگز کفشی تنگ برای پیاده روی خریداری نکنید. بنابراین کفشی را انتخاب کنید که دارای زیره لاستیکی است و قابلیت ضد لغزش و ضد سایش دارد. به همین دلیل نیز در ساخت اکثر کفشها یا کتانیهای مخصوص پیاده روی، از رویه پارچهای و لایه میانی با جنس EVA استفاده میشود تا علاوه بر وزن کم، ویژگی های تنفس و راحتی را نیز داشته باشد.

در فصل تابستان همه ی افراد سعی می کنند از کفش های مناسب و تابستانی استفاده کنند ولی گاهی ممکن است کفش هایی را بخریم که مناسب نباشند و باعث کمر درد و پا درد شوند به همین منظور در متن زیر راهنمای خرید کفش تابستانی مناسب را قرار داده ایم می توانید برای استفاده از راهنمای خرید کفش ما را در سایت نیک صالحی دنبال کنید. از طرفی پا نباید در کفش لق بزند. قیمت این کفشها تابعی از نام برند، مواد اولیه بکار رفته، تکنولوژی و بسیاری از موارد دیگر است، به همین دلیل نمیتوان قیمت مشخصی برای آنها تعیین کرد. به این ترتیب از ایجاد درد در کف پا، زانوها و کمر جلوگیری خواهید کرد. برای اینکه یک پیادهروی سالم داشته باشید و در این بین پاهایتان آسیب نبیند، باید کفشی را بپوشید که پاهایتان در آن راحت باشد. به همین دلیل نیز قسمت پنجه کفش های مخصوص پیادهروی را اندکی پهنتر میسازند.