راهنمای خرید کفش مخصوص پیاده روی و دویدن – زیبامون

فرم پای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است پس باید قالب کفش با آن همخوانی داشته باشد و صرفا در نظر گرفتن سایز طولی پا کار درستی نیست ضمن اینکه برخلاف ادعای بسیاری از فروشندگان و تصور عمومی کفش جا باز نمیکند، پس کفش تنگ را به امید گشاد شدن نخرید. ویژگی شاخص آنها این است که قسمتهایی از آنها را بدون پوشش میگذارند؛ به همین دلیل برای هوای گرم مناسب هستند. برای اینکه بتونید بهترین و مناسب ترین کفش پیاده روی رو انتخاب و خریداری کنید، لازم هست به چند فاکتور مهم در انتخاب این مدل کفش ها توجه کنید.

یک مدل میانه برای وقتهایی که آنقدرها هم هوا سرد نیست که یک بوت کامل را بخواهیم تن کنیم، استفاده میشود. زیرا کفش هایی که امکان ورود و خروج هوا در اون ها وجود نداره، رطوبت رو در خودش نگه میداره و ممکنه باعث تاول زدن پا، بد بو شدن پاها و احساس درد و ناراحتی بشه. بنابراین لازم هست کفشی را برای پیاده روی تهیه کنید که جریان هوا در اون وجود داشته باشه. تنها تجهیزاتی که برای پیاده روی لازم دارید، یک جفت کفش مخصوص پیاده روی هست تا در طول انجام این کار، هیچ گونه آسیبی به پاها و ستون فقرات وارد نشه، درد و ناراحتی در پاها احساس نکنید و در طول پیاده روی، احساس راحتی خیلی خوبی داشته باشید. بهتر است به محض اینکه کفش را تحویل گرفتید و پیش از آنکه هیچکدام از لیبلهای کفش را از آن جدا کنید یک بار آن را داخل پایتان امتحان کنید تا از مناسب بودن سایز و فرم آن مطمئن شوید.

در این گام شما باید مقدار کمی واکس را با یک قطره آب مخلوط کرده و با دستمال روی قسمت پنجه کفش خود بزنید (فقط روی قسمت نوک و پنجه این کار را انجام دهید) و چندین بار آن را تکرار کنید تا نوک کفش شما براق و درخشان شود. کفش مورد نظرتون رو در دست بگیرید و با خم کردن، پیچ و تاب دهید. کفی نگهدارنده پاشنه پا درصورتی برای شما مناسب است که اجازه دهد مچ پا را بهراحتی و بدون فشار حرکت دهید. پاشنههای ۳ تا ۵ سانتیمتری برای پوشیدن در طول روز مناسب است. پیاده روی یکی از ساده ترین، ارزان ترین و بهترین ورزش ها برای حفظ سلامتی بدن و تناسب اندام هست و می تونید در هر ساعت از روز که تمایل داشته باشید این ورزش رو بدون صرف هزینه زیاد انجام بدید و از فوایدی که برای بدن داره بهره مند بشید.

انتخاب یک کفش مردانه مناسب که ویژگی هایی از جمله راحتی، زیبایی و انعطاف پذیری داشته باشد، نه تنها عملکرد شما را در طول روز بهتر میکند بلکه در زیباتر شدن تیپ شما تاثیر بسزایی دارد. یک کفش خوب و مناسب باید قدرت حرکت خیلی خوبی رو برای حرکت انگشتان پا داشته باشه و بتونید به راحتی از موانعی که در مسیر پیاده روی وجود داره عبور کنید و هیچ گونه احساس ناراحتی و اذیت شدن بر روی پاهاتون احساس نکنید. این بخش از کفش، به منظور کاهش نیروی شکافی که بین کف پا و کفش وجود داره طراحی شده و بخشی از شوک های وارد شده به پا رو هم جذب میکنه.