راهنمای خرید کفش فوتسال

کف پای افراد معمولاً به 3 شکل دیده می شود. پينه هاي پا، اغلب دردناک بوده و پا را بد شکل مي کنند. • كف پای پهن: در این نوع كف پا خیلی كم قوس وجود دارد و اغلب پاشنه ی پا، تحت فشار شدید قرار می گیرد. • كف پای معمولی: اگر نواری كه پنجه و پاشنه پا را به هم وصل می كند، پهنای معمولی داشته باشد می توان كف پای شما را ایده آل دانست و این بدین معنی است كه پای شما استعداد پیچ خوردگی به سمت داخل یا خارج را ندارد. كف پای قوس دار: اگر نواری باریك، پنجه پا و پاشنه را به هم وصل كند احتمالاً شما كف پای قوس دار دارید و از این رو مستعد پیچ خوردگی پا هنگام راه رفتن هستید. در هنگام خرید کفش، باید به این نكته دقت كرد كه كف زیره نباید صاف باشد، بلكه باید آج دار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری كند.

زیره كفش : زیره كفشهای موجود در بازار دو نوع است. به طوری كه انحراف شست پا در خانمها، 9 برابر آقایان است. مورد بعدی تنه كفش است كه در واقع چارچوب روی كفش بوده و دور پا را دربرمی گیرد، كفش هم باید به راحتی در برابر فشارهای وارده، مقاومت كرده و شرایط آناتومیكی پا را حفظ كند. 1. زیرههای کفش po، نسبت به pvc سبك تر، راحت تر و در برابر سایش مقاوم تر بوده و دوام شان بیشتر است. کفشها بسته به برشهای کفش ممکن است قالببندی متفاوتی داشته باشند. در ادامه این مطلب از راهنمای خرید کفش زنانه توجه شما را به۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم.

توجه به این ویژگی ها باعث می شود تا بتوان با صرفه جویی در وقت و هزینه کفش مناسب را خریداری نمود. اما باید توجه کنید که نوع مناسب با لباستان را انتخاب کنید تا شیک به نظر برسید. توجه به استانداردهای پنجه كفش در انتخاب آن بسیار مهم است. همانگونه که اشاره کردیم کفشها تأثیر قابلتوجهی بر سلامت بدن دارند و بههمین علت استانداردهایی برای یک کفش مناسب از سوی متخصصان ارائه شدهاند که توجه به آنها میتواند در انتخاب مناسبترین کفش از نظر تأثیر بر سلامت بدن مفید باشد. چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امكان تبادل هوا میان بیرون وداخل كفش را فراهم آورده و به اصطلاح، باعث تنفس پا می شود.

رویه مصنوعی کفش به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق كردن بیش از حد آن می شود. به تازگی هم بعضی از تولید كنندگان كفش، اقدام به زدن اسپری بوی چرم طبیعی به چرمهای مصنوعی كرده و خریداران را در انتخاب کفش با مشكل مواجه می كنند. قطعا داشتن کفش هایی راحت و با کیفیت، می تواند از هر لحاظی سلامتی و سر حال بودن شما را تضمین کند. همیشه مطمئن شوید جوراب های شما بالاتر از پشت کفش های دویدن شما هستند در غیر این صورت در حین دویدن به سمت پایین می لغزند و باعث ایجاد نقاط داغ اصطکاکی در پشت پاشنه شما می شود. ضخامت پاشنه ها در کفش های اسپورت نباید زیاد باشد، چون که ضخامت زیاد پاشنه کفش، سرعت حرکت کردن را در فرد پایین می آورد و در حین راه رفتن سبب کوبیده شدن پا روی زمین می شود.