راهنمای خرید کفش فوتسال 👟 : نکات مهم در انتخاب بهترین کفش فوتسال

به راحتی قابل تمیز کردن با دستمال نمدار است. بههیچ عنوان یک کفش چرمی سخت و سفت و یا کفش ساخته شده از الیاف مصنوعی را برای فرزند خود انتخاب و خریداری نکنید؛ چراکه این کفشها، حرکات پای کودک در موقع راه رفتن را داخل کفش محدود نموده و بدینترتیب او در کفشهایش احساس راحتی نخواهد کرد. و نکته آخر در خرید نیم بوت های مردانه این است که آب در داخل آن ها نفوذ نکند شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید نیم بوت های مردانه که از جنس چرم هستند ضد آب می باشند پس اگر نیم بوت ضد آب می خواهید به سراغ نیم بوت های چرم بروید. همانطور که می دانید این کفش مناسب استایل غیر رسمی مردانه است و نکته آخر اینکه هنگام پوشیدن این کفش حتماً توجه داشته باشید که شلواری که برای این کفش می پوشید کوتاه یا خیلی بلند نباشد. و نکته آخر اینکه اگه می خواهید تیپ رسمی شما کامل شود بهتر است به سراغ کفش های مجلسی بند دار بروید.

نکته بعدی در بررسی خرید کفش مردانه این است که در اندازه بودن کفش دقت بالایی داشته باشید و اینکه کفشی را انتخاب کنید پای شما در آن راحت باشد و برای خرید کفشی که به آن علاقه دارید چون اندازه پای شما نیست به هوای جا باز کردن کفش را خریداری نکنید بسیاری از افراد در هنگام خرید کفش، به فرض کفشی را انتخاب می کنند ولی سایز کفش به گونه ای است که ممکن است قسمت پاشنه یا پنجه پای آن ها را بزند اما فروشنده به آن ها می گوید که کفش جا باز می کند، بله درست است که کفش ممکن است بعد از مدتی جا باز کند ولی در همین مدت کوتاه هم ممکن است پای شما دچار آسیب شود پس ارزش این را ندارد که برای خرید کفش مورد علاقه خود به پاهایتان آسیب برسانید. معمولاً کفش های اسپرت کفش هایی بسیار راحت و همه پسند هستند که تنوع برند و تنوع رنگبندی بسیار بالایی دارند و دست شما در خرید این نوع کفش ها بسیار باز است.

در خرید سعی داشته باشید به سراغ خرید کفش هایی بروید که رنگ آن ها به گونه باشد که به راحتی قابل ست کردن با کمربند شما باشد این رنگ ها مشکی، قهوه ای و آبی تیره است. در هنگام خرید به جنس جوراب دقت کنید و جورابی را انتخاب کنید که عرق پای شما را به خود جذب کند همچنین به سراغ جوراب هایی بروید که رنگ آن ها به راحتی با کفشتان ست شود. لابد با خودتان میگویید به فروشگاه میروید و از میان انواع کفش در رنگ و طرح و مدلهای گوناگون هر کدام که بیشتر خوشتان آمد و به دلتان نشست، انتخاب میکنید و میخرید. اما باید به این اصل توجه داشت که هر مکان و موقعیتی، کفش مخصوص به خود را می طلبد و بر حسب موقعیت باید بین انواع کفش مجلسی، کفش راحتی و یا کفش مخصوص پیادهروی دست به انتخاب زد تا کفش، بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

پاشنه کفش باید نه زیاد بلند و نه خیلی کوتاه یا بدون پاشنه باشد زیرا در هر دو حالت آسیبهایی مانند کمر درد و پا درد را به همراه خواهد داشت. کفش های راهپیمایی (walking): مدلهایی با پاشنه کوتاه و کفی انعطاف پذیر برای پیادهروی روزانه بسیار عالی هستند. افرادی که فوتسالیست حرفه ای هستند و بصورت روزانه تمرین و مسابقه دارند. یک قاعده ی کلی که می توانید برای خرید کفشی با پاشنه مناسب در نظر بگیرید این است که بین انگشت شصت پا و جلوی کفش نیم تا یک سانت فاصله باشد در این صورت، کفش دارای پاشنه مناسب است و به پا فشار وارد نمی شود.