راهنمای خرید کفش فوتسال 👟 : نکات مهم در انتخاب بهترین کفش فوتسال

حتما به جنس کفی کفش دقت کنید که از مواد اولیه مرغوب ساخته شده باشد یعنی از جنس انعطافپذیر باشد و خشک نباشد. جنس پاشنه هم خیلی سفت یا خیلی نرم نباشد. هر بازیکن ترجیحات شخصی خودش را دارد و ممکن است کفشی که شما با آن راحتید، برای فرد دیگری اصلا راحت نباشد. ولی برای شخصی که هم به دنبال زیبایی و هم به دنبال سبکی کفش فوتسال است، جنس مصنوعی مناسبتر خواهد بود. به طور نمونه، در روزهای گرم تابستان بهتر است از کفش روزمره مردانه با رویه قابل تنفس مثل پارچه مش استفاده کرد و از پوشیدن کفش های چرم و یا تیره رنگ که نور و گرما را به خود جذب می کند، خودداری کرد زیرا باعث تعریق و بوی بد پا می شود. جنس رویه کفش بهتر است نرم و انعطافپذیر باشد تا بتواند در تنظیم دمای پا مؤثر واقع شود و از تعریق و بوی بد پا جلوگیری به عمل آورد.

بهویژه برندهای شناخته شده در جهان مانند آدیداس، نایک، ریباک که دست به طراحی و تولید کفش استاندارد، مطابق با ساختار پا می زنند تا راحت ترین حالت ممکن را برای مصرف کننده خود خلق کنند و مسلما در مقابل این درجه از کیفیت و آسایش، هزینه ی گزافی نیز دریافت می کنند که ارزشش را دارد زیرا همه میدانیم که پا، قلب دوم انسان است که مراقبت از آن بسیار اهمیت دارد. اما باید به این اصل توجه داشت که هر مکان و موقعیتی، کفش مخصوص به خود را می طلبد و بر حسب موقعیت باید بین انواع کفش مجلسی، کفش راحتی و یا کفش مخصوص پیادهروی دست به انتخاب زد تا کفش، بهترین کارایی را برای شما داشته باشد. معمولا در بسیاری از فروشگاه های تخصصی لوازم ورزشی افراد متخصص برای راهنمایی خرید کفش فوتسال وجود دارند، اما نکاتی هستند که در زمان خرید باید خودتان در نظر بگیرید.

اما در چند سال اخیر اکثر برندهای کفش های فوتسالی از مدل ترکیبی و 360 درجه برای کف کفش فوتسال استفاده می کنند تا کاملا مشکل لغزش را حل کرده باشند. این جمله که «کفش جا باز می کند» کاملا غلط و اشتباه است. قیمت کفش روزمره مردانه، کاملا گویای کیفیت کفش است. از جمله کفش هایی با کفی قابل انعطاف و نرم، کفش روزمره شورو پودی DALE 0003 است که جنس چرم دارد و از فشار به پا و ستون فقرات جلوگیری می کند. ازآانجا که کفش روزانه، چونان که از نامش بر می آید در بیشترین ساعات طول روز، در محیط بیرون، شما را همراهی می کند، پس بسیار اهمیت دارد که درعین زیبایی، از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند وظیفه ی اصلی اش یعنی حفاظت از پا در برابر سرما، گرما و فشار های ناشی از پیادهروی و ایستادن های زیاد و طولانی مدت را به نحو احسنت انجام دهد.

لایه میانی بیشترین نقش را در دفع ضربات و عدم انتقال آنها به پاهای شما بازی میکند. آدیداس از این تکنولوژی برای ساخت لایه میانی کفشهای خود استفاده میکند و که مانع وارد آمدن فشار به پاها خواهد شد. همچنین زیره کفش دارای قابلیت گردش هوا است و مانع از بوی بد کفش می شود و در برابر سایش نیز مقاوم است. کفش روزمره جی اوکس، با قابلیت تنفس و رویه کفش ساده از نوع پارچه مش، تنفس کفش را راحت می کند و با داشتن زیره کفش ضد لغزش، یکی از بهترین کفش های روزمره مردانه به شمار می رود. کفش روزمره شورو پودی از مواد درجه یک تولید شده و با طراحی و ظرافت دوخت، آقایان خوش سلیقه را به خود جذب می کند. آنها نمی توانند یک کفش با طراحی ضعیف یا تولید شده را به تنهایی خوب تولید کنند ، و اگر کفش به خوبی طراحی و تولید شود ، حتی بدون تقویت کننده نیز خوب خواهد بود.