راهنمای خرید کفش فوتبال؛ همه نکات مهم برای انتخاب و خرید – درجه

پاشنه های ضخیم باعث کوبیده شدن پا بر زمین، کند شدن حرکت در پیاده روی و ایجاد درد در ساق پا می شود. کفش ورزش هایی مانند تنیس و بسکتبال به دلیل نحوه حرکت در آن ها لژ بیشتری در قسمت جلویی دارند و به همین دلیل کفش های ورزشی برای پیاده روی طولانی مناسب نیستند. کف پای صاف انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد ، بنابراین شما به کفش هایی نیاز دارید که حرکت شما را کنترل کنند. این نوع کفش ها بایستی به گونه ای طراحی شوند که قسمت پنجه پا پهن تر باشد و پاشنه نیز دارای آزادی بیشتری باشد تا به انگشتان پا فشار وارد نشود. اما بایستی دقت داشت که این برندها کفش های خود را با استانداردهای روز دنیا تولید می کنند و می توانند میزان آسیب در بدن هنگام پیاده روی را به حداقل برسانند. شما شاید بتوانید یک شلوار، پیراهن یا تیشرت غیر استاندارد ولی زیبا را بپوشید و اتفاقی هم نیافتد ولی یک کفش غیر استاندارد قطعا به شما آسیب میزند برای همین تاکید بیشتر ما در راهنمای خرید کفش این است که چطور یک کفش استاندارد بخریم.

در صورتی که کفش مورد نظر دارای انعطاف پذیری مناسبی نباشد، می تواند باعث آسیب در مچ پا، تاندون ها و یا عضلات ساق پا شود. کفش را بپوشید و ببینید که کفش به نسبت قوزک شما، در چه جایگاهی قرار می گیرد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که افراد در انتخاب کفش پیاده روی مانند کفش نایک سری رانینگ بایستی به آن توجه داشته باشند، وزن کفش است. برای اطمینان از خرید کفش مناسب و راحت ، به یاد داشته باشید که پاهای شما در حین دویدن متورم می شود ، طیف وسیعی از اندازه ها و مارک ها را امتحان کنید و قبل از تصمیم گیری و بیرون آوردن آنها در اولین دویدن ، در داخل خانه پیاده روی زیادی انجام دهید. برای هر ورزشی که در آن شرکت می کنید لزوماً به یک کفش متفاوت احتیاج ندارید.

علاوه بر وزن سبک، قابلیت تهویه هوا یکی از ویژگی هایی است که یک کفش پیاده روی بایستی دارا باشد. اگر خانواده ای هستید اهل ورزش و پیاده روی ممکن است تصمیم بگیرید به صورت خانوادگی به ورزش بروید. بهتر است عصرها که مقداری راه رفتهاید به دنبال خرید کفش بروید. این سوال ممکن است خیلی برای افراد پیش بیاید که برای خرید یک کفش فوتسال با کیفیت مناسب چقدر باید هزینه کرد. زمانی که در مورد کفشهای مناسب برای یک لباس مجلسی بلند صحبت میکنیم؛ نمیتوان بیخیال کفشهای پاشنهبلند شد. بسیاری از افراد فکر می کنند که کفش به مرور زمان بزرگ می شود!

این کفش ها در جاده ها و شرایط ترکیبی با ترکیبی متعادل از چسبندگی و بالشتک به خوبی کار می کنند. در مبحث راهنمای خرید کفش پیاده روی، بایستی به این نکته اشاره کرد که این نوع کفش ها دارای اجزایی مانند پاشنه، رویه و کفی هستند که در مدل ها و برندهای مختلف دارای طراحی های متفاوتی می باشند. ارتفاع کفش در قسمت پاشنه تا مچ بایستی طوری باشد که از ایجاد درد در مچ جلوگیری کند. یک فروشنده خوب سوالات زیادی در مورد سبک و الگوهای دویدن شما از شما می پرسد تا سبک کفش مناسب شما را تعیین کند. این کفش سبک و راحت بوده و میتوان آن را با اکثر لباسها ست کرد. مهم ترین وسیله ورزشی بعد از لباس ورزشی برای این ورزش کفش مخصوص پیاده روی است. همچنین کفش هایی که در قسمت کف بیش از حد نرم هستند نیز برای پیاده روی مناسب نمی باشند.