راهنمای خرید کفش فوتبال؛ همه نکات مهم برای انتخاب و خرید – درجه

اینگونه به پاهایتان فشار کمتری وارد میشود. ابتدا یکی از جورابهایی که معمولا در استایل روزانهتان از آنها استفاده میکنید را بپوشید و بعد کف یکی از پاهایتان رو کاغذ سفید قرار دهید. همچنین از مواد اولیه بسیار مرغوب در ساخت زیره کفش فوتسال استفاده می شود تا به مرور زمان ساییده نشود و خاصیت لغزندگی نداشته باشد. لایه میانی کفش نیز به اندازه زیره آن اهمیت دارد و باعث کاهش فشار و ضربه به داخل کفش و پاها می شود، همچنین این لایه وظیفه کاهش فشار وزن فرد به سطح زمین را دارد. رویه های کفش فوتسال معمولا به صورت کوتاه طراحی می شوند تا پاشنه پا به راحتی حرکت کند، همچنین برای جلوگیری از فشار به انگشتان پا، قسمت پنجه این کفش ها پهن تر طراحی می شود. در ورزش های گروهی احتمال ضربه و آسیب به پا زیاد است که همین امر باعث می شود تا جنس و مقاومت کفش های ورزشی اهمیت بیشتری پیدا کند، مخصوصا لایه زیرین کفش.

برای انعطاف پذیری بیشتر کفش لایه میانی و زیرین کفش از جنسی با انعطاف بالا استفاده می شود و به دلیل تنش زیاد قسمت جلویی کفش فوتسال، پارچه، چرم یا جیر در آن بکار گرفته می شود. ولی در کل نباید کفش پاشنه بلند را به صورت طولانی مدل استفاده کنید. پاشنه پا هرچه قدر نازکتر و باریکتر باشد سلامتی شما را بیشتر تحدید خواهد کرد چون پاشنه ناز تعادل کمتری دارد و به ستون فقرات شما فشار بیشتری میآمورد بهتری است اگر قرار است کفش را مدت زمان طولانی بپوشید از پاشنههای کلفت استفاده کنید. این کار در طولانی مدت باعث کشیده شدن بیش از اندازه عضلات پا و انگشتان می شود. اما یک مشکل بزرگ و بسیار مهمی که این مدل کفشها دارند آن هم مضر بودن برای پاها میباشد، به همین دلیل هم بسیاری از پزشکان توصیه میکنند که از این مدل کفشها به صورت روزانه و مدت زمان زیاد استفاده نشود.

از محافظ مخصوص پاشنه ـ انگشتان پا برای برطرفکردن این ناهماهنگی استفاده میشود. عجیب است اما صبحها به هیچ عنوان زمان مناسبی برای خرید کفش نیستند. با اینکه در بازار کفشهای پاشنه بلند بسیاری وجود دارد که قیمت مناسبی نیز دارند و لی این کفشها اکثرا دارای شکل مناسب و راحت برای پا نیستند. در زمان خرید کفش مخصوص فوتسال می توانید پنجه پای خود را تا حد ممکن خم کنید و اگر می توانید به اندازه بدون کفش و راحت خم کنید، پس کفش مناسبی را انتخاب کردید. پاهای شما باید در کفشی که میپوشید راحت باشد و به راحتی و بدون فشار بتوانید کفش را از پای خود دربیاورید.

انتخاب درست اندازه کفش فاکتوری است که باید در خرید تمامی کفشها رعایت شود. برای خرید کفش فوتسال خوب نکات زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، از ویژگی های کیفی مانند جنس مواد اولیه ساخت تا طرح و رنگ کفش می تواند در این انتخاب تاثیر داشته باشد. پس فراموش نکنید که پاها قلب دوم شما هستند و باید به آن ها اهمیت خاص و ویژه ای بدهید. به همین دلیل بسیاری از کفش های ورزشی از جمله کفش مخصوص فوتسال را از مواد اولیه سبک می سازند و رویه پارچه ای برای آنها در نظر میگیرند.