راهنمای خرید کفش فوتبال؛ همه نکات مهم برای انتخاب و خرید – درجه

بعضا پیش می آید که یک کفش فوتسال در قسمت زیره کاملا سالم است ولی قسمت رویه آن خیلی سریع خراب می شود و باعث می شود که بازیکن دیگر امکان استفاده از آن را نداشته باشد. کفش های کهنه توانایی انجام این محافظت را ندارند. کفش های سبک وزن با کاهش وزن و بالشتک انعطاف پذیرتر عرضه می شوند که بهترین روش “مینیمالیستی” را ترکیب می کند (باعث می شود احساس کنید که از کفش های مشبک استفاده نمی کنید) و همچنین از کوسن برای محافظت از پاها استفاده می کند. کفش خوب و مناسب فعالیت های ورزشی کمر، زانو و ستنون فقرات را در مقابل آسیب های وارد حفظ خواهند کرد و شما قطعا از فعالیت های ورزشی لذت بیشری را خواهید برد. تنگ و خیلی کیپ نباشد زیرا به ناخن ها و بستر ناخن آسیب می رساند.

در نتیجه زمانی که راه میروید یا میدوید، ضربه، شوک و فشار وارده به کفش توسط این بالشتکها جذب شده و به پاهای شما منتقل نخواهد شد. در هنگام این ارزیابی باید نکاتی مانند درد در حین راه رفتن، تاول و احساس گرما را در نظر داشته باشید. به همین دلیل نیز در ساخت اکثر کفشها یا کتانیهای مخصوص پیاده روی، از رویه پارچهای و لایه میانی با جنس EVA استفاده میشود تا علاوه بر وزن کم، ویژگی های تنفس و راحتی را نیز داشته باشد. برای تهیه کفش مناسب، بهتر است از بازار کفش ایمنی خرید کنیم و در موقع خرید شرایط را در نظر بگیریم.

با پوشیدن کفشهایی که از این تکنولوژی بهره گرفتهاند قطعاً احساس راحتی بیشتری خواهید داشت و کمترین میزان فشار به پاشنههای پا را احساس خواهید کرد. در لایه میانی کفش از مادهای شیمیایی به نام TPU استفاده میشود که نوعی ترموپلاستیک پلیاورتانی است. کفی کفش قابلیت ارتجاعی دارد به این صورت که نرم است و باعث کاهش فشار به ستون فقرات و اجزای پا میشود.از ویژگیهای زیره کفش میتوان به قابلیت گردش هوا و مقاومت در برابر سایش اشاره کرد. این تکنولوژی برای ساخت لایه میانی کفش بکار رفته است. مهمترین قابلیت زیره و لایه میانی کفش مخصوص پیاده روی، میزان ضربه پذیری و انتقال ضربه به پاها است. تمامی کفشهایی که از این تکنولوژی بهره میبرند دارای یک منفذ با درپوش هستند که به کمک آن میتوانید فضای بین رویه کفش و تودوزی آن را باد کنید تا پاهای شما کاملاً قالب کفش شود. قسمت پنجه باید به حدی پهن باشد که آزادی کافی را داشته باشید.

زمانی که میخواهید کتانی یا کفش برای پیاده روی و دویدن انتخاب کنید، به قابلیت تنفس آن خیلی دقت کنید. گردش هوا در کفشهایی با رویه پارچهای بیشتر بوده و به همین دلیل نیز اکثر برندها برای تولید کتانی های واکینگ و رانینگ از پارچههای مخصوص استفاده میکنند. به منظور جذب شوک های وارده ناشی از برخورد کفش به زمین، از بالشتک های تزریقی EVA استفاده میشود. به این ترتیب که لایه میانی ساختاری از جنس فوم داشته و علاوه بر وزن بسیار پایین قدرت بالایی در جذب و دفع ضربات ناشی از برخورد کفش با زمین را دارد. فرقی ندارد که برای خرید کفش اسپرت مردانه یا کفش راحتی اقدام میکنید یا کفش مجلسی مردانه و زنانه، در ابتدا باید سایز پای خود را بدانید.