راهنمای خرید کفش رانینگ برای پیاده روی روزانه و نکاتی که باید بدانید – چطور

اما با توجه به علاقهای که خانمها به پوشیدن کفشهای پاشنهبلند دارند، بهتر است حداقل از کفشی استفاده کنند که باعث جمع شدن انگشتان پا نشود و کمی آزاد باشد. اگر به راحتی مچ پای شما پیچ می خورد بهتر است که از این نوع کفش ها استفاده نکنید. کفشهای سرعتی جدیدترین نوع کفش فوتبال هستند. می توانید بر اساس نوع کفش جوراب بپوشید مثلا برای کفشهای ورزشی و کوهنوردی از جوراب های ضخیم تر و برای کفشهای مجلسی از جوراب های نازکتر استفاده کنید. همیشه به دنبال خرید کفشی باشید که کفی مناسبی برای پوشش دادن قوس کف پای شما داشته باشد و یا از کفی مناسب برای پای خود استفاده کنید. کفش فوتبال سطح پایین، نسخههای ارزانتر همان کفشهای سطح بالا هستند که آنها را بهعنوان گزینه مقرونبهصرفه برای افرادی که توانایی مالی خرید کفشهای گرانقیمت را ندارند تولید کردهاند. پوما، میزونو و اومبرو هم جزو برندهایی هستند که کفشهای سرعتی خوبی را تولید میکنند.

این کفشها را میتوان کفش چابک هم نامید، چرا که ترکیب کاملی از راحتی، کنترل و سرعت هستند. مهم ترین وظیفه کفش حفاظت از پا و ممانعت از آسیب رسیدن به آن است ولی متاسفانه بسیاری از کفش ها به پا آسیب میرسانند. دونده هایی که قوس کف پای کوتاه و کمی دارند برای جلوگیری از آسیب دیدگی و مصدومیت در حین دویدن، نیاز به کفش هایی دارند که کف آنها محکم تر باشد و استحکام بیشتری داشته باشد. کفش های پاشنه بلند معمولا هنگام دویدن و فعالیت های ورزشی روی پاشنه ی پا فشار وارد می کنند، اما کفش های با پاشنه ی کوتاه یا صفر، بیشتر روی قسمت میانی پا یا انگشتان پا فشار وارد می کنند. چرم بهخوبی کش میآید و بعد از مدتی کوتاه شکل پاهایتان را به خودش میگیرد. برای استفاده از چرم ابتدا باید به آن زمان بدهید تا اندازه پایتان شود، در حالیکه کفشهای مصنوعی را میتوانید بلافاصله در بازی بپوشید.

با فرسوده شدن زیره و کاهش اصطکاک لازم، کفش مخصوص دویدن خاصیت خود را از دست می دهد به طوری که دیگر قابل استفاده نخواهد بود. داخل کفشها را با قالب مخصوص (یا روزنامه مچاله شده) پر کنید تا در طول فرآیند واکس زدن کفشهای شما فرم اصلی خود را از دست ندهند. پیشنهاد میکنیم اگر میخواهید کفشهای ارزانتر بخرید، حداقل برند نایکی را بخرید که این کفشهای ارزان را هم با کیفیت قابلقبولی به بازار عرضه میکند. حالا باید درباره رویه کفشی که میخواهید بخرید تصمیم بگیرید. کفش با رویه چرمی، بسیار نرم، راحت، صاف و منحصربهفرد است. این رویه را در همه انواع کفش کنترلی، سرعتی و مهارتی به کار میبرند. تا حدودی از کفشهای سرعتی و مهارتی سنگینتر است. مخصوصا کفشهای سطح بالایی که بازیکنان حرفهای از آنها استفاده میکنند.

البته نتایج برخی تحقیقات نشان میدهد که استفاده از چنین بالشتکهایی گاه باعث بیشترشدن شدت ضربههای وارده به پا میشود؛ بنابراین درنهایت خود شما باید تصمیم بگیرید که در چنین کفشهایی احساس راحتی میکنید یا خیر. البته این بدان معنا نیست که کفش باکیفیت مقرونبهصرفه پیدا نمیشود. حسی را به پای بازیکنان منتقل میکنند که انگار کفش نپوشیدهاند. بهترین ویژگی این کفشها آن است که وقتی آن را میپوشید، حس میکنید با جوراب هستید و کفش به پا ندارید. الگوی میخهای این کفش، ترکیبی از میخهای مخروطی گرد و تیغهای است که بین ویژگی تهاجمی، چرخش روی پاشنه و تغییر جهت تعادل ایجاد میکند. الگوی میخهای آن تهاجمی است که به شما کمک میکند بهخوبی شتاب بگیرید. این هم نکته مهم دیگری است که هنگام خرید کفش رانینگ باید در نظر داشته باشید. البته برند های دیگر هم بصورت اختصاصی ترکیبات و جنس مخصوص کفشهای خود را تولید کرده اند که تقریبا تجربه ثابت کرده ویبرام از همه مقاوم تر است و بیشتر برند های به نام کفی کفش خود را از برند ویبرام تهیه میکنند و در بعضی انواع کفش هم کفی کفش خود را به ویبرام سفارش میدهند .