راهنمای خرید کفش استاندارد :: سایت تفریحی و سرگرمی چفچفک

اما کفش چرم، قیمت بالایی دارد، برای همه کار مناسب نیست و صرفاً بهتر است برای برنامهها و مهمانیهای رسمی از کفش چرم استفاده کرد. کفشهای رویه مصنوعی کیفیت بسیار بالایی دارند و به همان نرمیِ چرم سنتی هستند. کفش هایی را انتخاب کنید که از همان ابتدا مناسب پای شما باشند. همانطور که در تصویر میبینید، این زمین معمولا چمن طبیعی دارد و زیربنای آن محکم است. چمن آن کوتاه، در حد ۲ سانتیمتر است و زیر این چمن یک لایه شن و ماسه وجود دارد که باعث میشود زیرسازی نرمی داشته باشد و وقتی روی آن بازی میکنید، انگار روی بالش میدوید. اگر فقط گاهی اوقات در زمین نرم بازی میکنید، همان کفش مخصوص زمین سفت را بخرید بهتر است، زیرا از آن کفش میتوانید در زمین نرم هم استفاده کنید. برای انجام فعالیت ورزشی خاص خود، یک کفش مخصوص همان فعالیت را در نظر بگیرید. برخی برندها مانند نایکی و آدیداس، درست همان کفشی را که زیره آن برای فوتبال ۱۱ نفره مناسب است با تغییراتی در زیره آن برای فوتبال ۵ نفره تولید میکنند.

اول از همه یک نکته طلایی را در خرید کفش به شما بگوییم و آن این است که ترجیحا برای خرید کفش فوتبال حضورا اقدام کنید. این روزها برندهای متعددی برای خرید کفش وجود دارد، اما باید بدانید کدام یک کفش مورد نظرتان را عرضه میکند. اگر در چمن مصنوعی از کفشهای FG استفاده کنید، میخهای آن در چمن فرو میروند و این باعث میشود صدمات دردناکی در زانو یا قوزک پایتان ایجاد شود. معمولا رویه آن ضخیم نیست. معمولا بازیهای فوتبال حرفهای در این زمینها برگزار میشود. این بدان معناست که کفش فوتسال برای بازی فوتبال روی اسفالت هم مناسب است. حسی را به پای بازیکنان منتقل میکنند که انگار کفش نپوشیدهاند. در دسته سوم افرادی وجود دارند که انگشتان دوم و سوم پای آنها بزرگتر از سایر انگشتان هستند. الگوی میخهای این کفش، ترکیبی از میخهای مخروطی گرد و تیغهای است که بین ویژگی تهاجمی، چرخش روی پاشنه و تغییر جهت تعادل ایجاد میکند.

این کفشها راحت هستند و برای افرادی طراحی شدهاند که دوست دارند در هنگام دویدن و راهرفتن در بازی احساس نرمی و راحتی داشته باشند. الگوی میخهای آن تهاجمی است که به شما کمک میکند بهخوبی شتاب بگیرید. چمن مصنوعی به روشهای خاصی نصب میشود و از استانداردهای بینالمللی پیروی میکند تا با بازی در آن حس کنید در چمن طبیعی هستید. این مدل کفشهای مجلسی زنانه دارای پاشنههای خاصی هستند، که در بالا پهن میشوند و وسطشان نازک میشود. امروزه اگر سری به جاکفشی خانهها بزنیم خواهیم دید که هرکدام از اعضای خانواده چندین جفت کفش دارند که از هرکدام برای کار خاصی استفاده میکنند.

این کفشها بخشهایی دارند که احساس چسبندگی و نرمی را در هنگام پاسدادن و شوتکردن توپ ارائه میکنند. همانطور که در تصویر میبینید، میخهای این کفش تماما یا تعدادی از آن از نوع میخهای گرد است که امکان چرخش در جا را برای بازیکن فراهم میکند. مراقب باشید که کفش را بر اساس کاربرد آن، انتخاب کنید. توجه به استانداردهای پنجه کفش در انتخاب آن بسیار مهم است. به غیر از برند کفش ، موارد دیگری همچون مواد اولیه ساخت کفش و فرآیندهای انجام شده روی آن باعث ارزان یا گران تر شدن کفش ورزشی می شود. هرچند در بیشتر موارد توصیه شده است که کفش ورزشی دارای حداقل استانداردهای لازم باشد تا سلامت شما به خطر نیفتد. رویه کفش کنترل بیشتر از مواد مصنوعی است و طوری است که با توپ حالت چسبندگی یا گریپ ایجاد میکند.