راهنمای جامع خرید کفش کتانی + نکته ها و ترفندها

کفی میانی همانطور که نام آن بهخوبی گویا است، جایی بین کفی خارجی و بالایی کفش قرار دارد. وقتی می دوید ، به طور طبیعی در قسمت خارجی پای خود فرود می آیید و به سمت داخل می غلتید. به همین منظور کفشهای مختلفی توسط برندهای مطرح دنیا تولید شده تا ورزش کردن به طور کامل از زندگی شما حذف نشود. شماره 14 بالشتک گذاری در کفش دویدن به طور متوسط 300 تا 400 مایل طول می کشد. کفش های دویدن خود را هر 400 تا 600 مایل تعویض کنید ، زیرا جذب ضربه با هر مایل در حال کاهش است. بنابرین هر دو پای خود را اندازه بگیرید. راهنمای خرید کفش : یک راه خوب برای خرید کفش خوب این است که جای پای خود را همراهتان به کفاشی ببرید و کفشی را قصد خرید آن را دارید روی جای پای خود گذاشته و اندازه بگیرید؛ اگر قالب کفش از سایز جای پای شما بلندتر ، کوتاه تر یا باریک تر بود، به هیچ وجه آن کفش را حتی امتحان هم نکنید.

اگر پای پهنی دارید این مدل کفش ها را فقط در مناسبتها بپوشید. در زمین های نرم، کفشی با کف نرم تر بپوشید که قابلیت چسبندگی بهتر را فراهم کند. پیشنهاد میکنیم اگر همیشه در زمینهای نرم بازی میکنید این کفشها را بخرید، زیرا برای زمینهای دیگر مناسب نیستند. خرید کفش هایی که نیم سایز بزرگتر هستند اما نه کفش های گسترده تر لزوما مشکلی را حل نمی کند. یک تئوری محاسباتی بسیار ساده میگوید که به میزان هر 500 گرم وزن اضافی که روی پاهایتان تحمل میکنید مثل این است که 2 کیلوگرم بار اضافه به کوله پشتیتان اضافه کرده باشید.

به همین دلیل نیز تقریباً تمامی تولیدکنندگان کفشهای پیاده روی تلاش میکنند تا برای ساخت زیره و کف، از مواد EVA استفاده کنند که میزان انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. داخل کفش ها را احساس کنید تا ببینید آیا آنها دارای برچسب ، درز یا مواد دیگری هستند که ممکن است باعث تحریک پای شما شود؛ اگر اینچنین است از خرید آن کفش خودداری کنید. آیا آنها بالشتک سازی می کنند؟ معمولاً برای دوندگان سبک تر و کارآمدتر اختصاص داده می شود که از آنها برای روزهای تمرین سریعتر یا حتی مسابقات استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند با افزودن کوسن اضافی برای تسهیل جذب شوک ، سوپیناسیون را تصحیح کنند. به احساس آنها هنگام گردش در فروشگاه کفش توجه داشته باشید. اگر گوی پای شما در یک کفش خاص احساس فشردگی می کند، از اندازه بزرگتر آن بپرسید؟

به سطح راحتی پای خود در کفش اعتماد کنید تا اندازه کفش یا توضیحات آن. شاید با خود بگویید هر چه بیشتر پول بدهیم کفش بهتری میگیریم ولی واقعا اینطور نیست! از فروشنده کفش بخواهید هر دو پای شما را اندازه بگیرد و هر زمان که کفش جدید می خرید اندازه گیری شود. در نظر داشته باشید هر چقدر که برای خرید کفش ورزشی خوب هزینه میکنید، در آینده هزینهٔ کمتری برای مشکلات و بیماریهای مربوط به پاهای خود پرداخت میکنید. با سیستم ثبت سفارش لکلک خیلی راحت لینک کالای مورد نظر خود را ثبت کنید. در این مطلب آی آر میکس می خواهیم چند نکته درباره کفش ارائه کنیم و راهنمای خرید کفش ورزشی را به شما نشان دهیم. ۱۰ نکته زیر در این راهنمای خرید کفش ( Shoe Buying Guide ) به شما در خرید یک کفش خوب کمک خواهد کرد. هنگام ارزیابی کفش های وزنه برداری، به موارد زیر توجه داشته باشید: آیا کفش راحت است؟