راهنمای جامع خرید کفش کتانی + نکته ها و ترفندها

۲- اگر اندام درشتی دارید و میخواهید لاغرتر جلوه کنید هیچگاه کفشهای تخت را با جینهای تنگ ست نکنید. اگر میخواهید لباسهایتان جلوهی بیشتری داشته باشند کفشهای سادهتر با رنگهای خنثی انتخاب کنید و چنانچه لباسی ساده دارید و میخواهید کفشهایتان در اولین نظر جلبتوجه کنند کفشهای مدلدار با رنگهای روشن را انتخاب کنید. بهعنوان مثال بهتر است تا جای امکان کفشهای برندهای معتبر را انتخاب کنید، اما درعینحال اگر به حفاظت از محیطزیست اهمیت میدهید از برندهایی که قواعد زیستمحیطی را رعایت نمیکنند خرید نکنید و یا کفشهای چرمی نپوشید. بهعنوان مثال از رنگهای خیلی روشن یا کفشهای جلوباز و پاشنهدار برای موقعیتهای رسمی استفاده نکنید. کفش های سنگین باعث آسیب به زانو می شوند و خیلی زود هنگام پیاده روی با آن ها خسته می شوید. هنگامی که پای شما به زمین برخورد می کند و به سمت بیرون می غلتد، باعث پیچ خوردگی و آسیب به ستون فقرات می شود.

دقت داشته باشید که این کفش است که باید مطابق با فرم پای شما باشد، نه اینکه فرم پای شما با توجه به کفش تغییر کند. ۵- بهتر است رنگ و فرم کفش متناسب با کاربرد آن باشند. بهتر است کفش و لباسها یک تناژ رنگی داشته باشند، بهعنوان مثال اگر لباسهای تیره میپوشید بهتر است کفشهایی با رنگ روشن انتخاب نکنید یا اگر لباسهایتان رنگهای پاستلی یا سفید دارند از کفشهای سیاه استفاده نکنید. دقت داشته باشید که ستکردن کیف و کفش لزوماً بهمعنی تشابه رنگ و جنس این دو نیست و شما میتوانید با انتخاب درست، با دو رنگ متفاوت کیف و کفش را ست کنید. کفشهای چرمی مناسبترین جنس رویه هستند.

این مدل کفشها معمولا از جنس نخ هستند و مناسب با فصل گرم طراحی شدهاند، به همین دلیل است که معمولا از پترنها و رنگهای شاد در آنها استفاده شدهاست. گردش هوا در کفشهایی با رویه پارچهای بیشتر بوده و به همین دلیل نیز اکثر برندها برای تولید کتانی های واکینگ و رانینگ از پارچههای مخصوص استفاده میکنند. کفشهایی که زیرهی پلیاورتان (PU) دارند مقاومتر هستند و بهعلت انعطافپذیری بیشتر بهتر از پاها در برابر فشارها محافظت میکنند. درصورتیکه قصد خرید کفش برای پیادهرویهای طولانیمدت را دارید بهتر است کفشهای ساقدار را انتخاب کنید تا فشار کمتری به ساق پایتان وارد آید. شما در حین دویدن در بازی با هر قدمی که بر می دارید، یک شوک و ضربه کوچک به کف پای شما وارد می شود که خب با بازی کردن طولانی باعث خستگی پا می شود. ” جف برنز ، محقق آزمایشگاه تحقیقات عملکرد میشیگان در دانشگاه میشیگان می گوید: “رفتن به جایی که بتوانید کسی را ببینید که هزاران پا در ماه می بیند در مورد این موارد با صراحت با شما صحبت می کند” و سپس امتحان یک سری گزینه های مختلف نکته اساسی است.

در هر صورت ، حتی اگر قصد بازدید از فروشگاهای اینترنتی را دارید ، تحقیق در مورد آنچه در جستجوی آن هستید می توانید بسیار مفید واقع شود. اگر قصد دویدن دارید کفش مخصوص دویدن بخرید(کفش رانینگ). ۳- چنانچه قد کوتاهی دارید بهتر است کفشهای پاشنهبلند نپوشید، چرا که این کفشها پاهای شما را بزرگتر و درنتیجه قدتان را کوتاهتر نشان میدهند. ۷- با انتخاب کتانیهای متالیک میتوانید کفشهای جذابتر و پرزرقوبرقتری داشته باشید و درعینحال مجبور به راهرفتن با کفشهای پاشنهبلند و تحمل آسیبهای آن نباشید. در واقع اگر تمام مدلهای کفش مردانه را بشناسید، هنگام خرید سردرگم نمیشوید و با توجه با استایل، علاقه و نیاز خود، بهترین انتخاب را میکنید.