راهنمای جامع خرید کفش کتانی + نکته ها و ترفندها

تمیز کردن: بندهای کفش را باز کرده و کفی کفش را خارج نمائید. قالب مناسب قوس پا در این مورد کمک بسیاری کرده و ضربه وارد شده را در این هنگام به خود می گیرد. ورزشکاران و دونده هایی که قوس کف پای بیشتری دارند، ضربه هایی که بر اثر دویدن به کف پا وارد می شود را به آسانی جذب نمی کنند؛ به همین علت بهترین کفش ورزشی برای این افراد آن است که از راحتی و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار باشد. افرادی که زیاد اهل دویدن و یا ورزش خاصی نیستند می توانند این کفش را به عنوان بهترین انتخاب یرای خرید داشته باشند. انتخاب کفش آقایان حساسیت بیشتری دارد. کفش مناسب زمین های ناهموار دارای پنجه پهن بوده و پایداری بیشتری نسبت به سایر انواع مدل های کفش دارد. بنابراین میتوان انتظار داشت که خرید کفش مردانه مناسب هم اصول و قواعدی دارد که به کمک آنها میتوانیم انتخاب درستتری را به کمدمان اضافه کنیم.

اما شما با صبر و حوصله کفش راحت و اندازه پاهای خود را انتخاب کنید. تا پاهای شما کاملا با کفش فیت و محکم شود و سلامت پاهای شما تضمین شود. بنابراین، نباید کفشی را بخرید که پنجه پایتان را محکم بگیرد. کفش های ورزشی را بعد از تمرین یا دویدن و در پایان روزی که پایتان در بزرگترین حد خود است، امتحان کنید. کف این کفش نسبت به سایر محصولات سفت بوده و باعث ایجاد ثبات هنگام راه رفتن می شود. همچنین سبک بودن و کشش خوب این محصول به جلوگیری از التهاب، درد پاشنه، شکستگی و سایر آسیب ها کمک می کند. چرخش بیش از حد پا به داخل باعث ایجاد آسیب و مشکل می شود. یعنی اصلا آسان نیست که بتوانیم کفش مردانهای که هم متناسب با نیازمان باشد، هم شیک باشد و هم از نظر اندازه و راحتی و کاربرد ما را دچار مشکل نکند تهیه کنیم.

پس بهتر است آخر شب کفش خود را بخرید تا بعدا با سایز آن دچار مشکل نشوید. همراه با قیمت روز کفشهای اسپرت،مجلسی،کالج و… همانطور که توضیح دادیم بنا به دلایل مختلفی در طول روز ممکن است با تغییر سایز پا مواجه شویم. در زمین های سخت، داشتن کفش با آج مناسب به شما برای ثبات و جلوگیری از آسیب کمک می کند. یک کفش مناسب پیاده روی باید دارای لژ و ضربه گیر باشد تا از آسیب به پاشنه پا جلوگیری کند. در گذشته بیشتر از چرم برای ساخت کفش استفاده می شد اما پیشرفت های اخیر باعث شده تا الیاف مصنوعی مناسبی تولید شوند که ایمنی و راحتی بیشتر را برای کوهنوردان فراهم کند.

این مقاله به عنوان راهنمای خرید کفش کتانی تمام آنچه که در هنگام خرید این نوع کفش باید بدانید بررسی می شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. کفش کتانی یک انتخاب مناسب برای استایل اسپرت و یا فعالیت های ورزشی است. شکی نیست که حتما میدانید اولین و مهمترین معیار در خرید کفش انتخاب سایز مناسب است. کفش دویدن چه مدت باید دوام داشته باشد؟ باید بخاطر داشته باشید که اگر دچار مصدومیت و آسیبی در حین فعالیت ورزشی بشوید؛ هزینه های درمان آن به مراتب خیلی بیشتر از خرید یک کفش مناسب و معتبر خواهد شد. از لغزش پا درون کفش و درنتیجه احتمال پیچ خوردگی قوزک پا جلوگیری کند. انتخاب کفی گرد نیز به پا در حین راه رفتن کمک می کند. سبک و بادوام، کفی لاستیکی مقاوم و فاصله ی نسبتا کم بدنه از قوس کفش نیز از ویژگی های دیگر آن است. انتخاب قطر باید مناسب باشد و قطر بیش از حد نیز معایب جبران ناپذیری را به ستون فقرات و مچ پا وارد می کند.