راهنمای جامع انتخاب کفش • تمامی نکاتی که باید بدانید! وبلاگ واسط کالا

کفی میانی همانطور که نام آن بهخوبی گویا است، جایی بین کفی خارجی و بالایی کفش قرار دارد. البته برند های دیگر هم بصورت اختصاصی ترکیبات و جنس مخصوص کفشهای خود را تولید کرده اند که تقریبا تجربه ثابت کرده ویبرام از همه مقاوم تر است و بیشتر برند های به نام کفی کفش خود را از برند ویبرام تهیه میکنند و در بعضی انواع کفش هم کفی کفش خود را به ویبرام سفارش میدهند . اما آیا همه افراد باید کفش فوتسال اورجینال با قیمت بالا خریداری کنند. انواع مختلفی از کفش ها وجود دارند که هرگز فکر آنها را نمی کنید که به یک کفش مجلسی تبدیل شوند، اما وجود دارند. این کفشها بخشهایی دارند که احساس چسبندگی و نرمی را در هنگام پاسدادن و شوتکردن توپ ارائه میکنند. این کفشها بهاندازه کافی در چمن نفوذ میکنند که به شما کشش و چسبندگی لازم را ارائه میدهد. متداولترین زمین بازی فوتبال همین زمین سفت است و بیشتر بازیکنان در این زمینها بازی میکنند.

کفش های مناسب برای پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند؛ در حالیکه، کفش های مناسب دویدن، انعطاف بیشتری داشته و راحت تر خم می شوند. اگر فقط گاهی اوقات در زمین نرم بازی میکنید، همان کفش مخصوص زمین سفت را بخرید بهتر است، زیرا از آن کفش میتوانید در زمین نرم هم استفاده کنید. شما با توجه به رنگ و مدل لباستان میتوانید از کفشهای پاشنهبلند یا کوتاه، جلوباز یا بسته، ساده یا بنددار استفاده کنید. چمن مصنوعی به روشهای خاصی نصب میشود و از استانداردهای بینالمللی پیروی میکند تا با بازی در آن حس کنید در چمن طبیعی هستید.

تقریبا به طور میانگین بعد از 700 کیلومتر دویدن، کفش جدیدی باید خریداری کرد. حال به معرفی قدم به قدم هر کدام می پردازیم. بسیاری از کسانیکه در بازی فوتسال رباط صلیبی پاره می کنند، به دلیل آن است که با لغزش در حین دویدن یا ایستادن ناگهانی، پای آن ها پیچ خورده است. زیرا میتوان از آن هم در چمن طبیعی و هم در چمن مصنوعی استفاده کرد. برخی افراد میپرسند که آیا میتوان کفش فوتسال را برای زمین چمن استفاده کرد؟ برای این افراد بهتر است به دنبال خرید کفش فوتسال های کپی باشند. ولی برای شخصی که هم به دنبال زیبایی و هم به دنبال سبکی کفش فوتسال است، جنس مصنوعی مناسبتر خواهد بود.

این افراد ممکن است هر چند ماه یک بار بازی کنند و باید به دنبال خرید کفش فوتسال ارزان باشند. این افراد حتما باید به دنبال خرید کفش فوتسال اورجینال باشند. در اینصورت اصلا به فکر خرید کفش فوتسال ارزان نباشید. مورد بعدی تنه کفش است که در واقع چارچوب روی کفش بوده و دور پا را دربرمی گیرد، کفش هم باید به راحتی در برابر فشارهای وارده، مقاومت کرده و شرایط آناتومیکی پا را حفظ کند. کفش های مخصوص دویدن با کفش های پیاده روی در فرم ارگونومیک خود تفاوت دارند. کفشی انتخاب کنید که هنگام پیاده روی و دویدن با آن کاملا احساس راحتی کنید و تاحدامکان فشار کمتری در قسمتهای حساستر پاهایتان احساس کنید. کم تر برای حفظ تعادل به انگشتهای جلو فشار وارد میکند و باعث میشود که کمر نیز تلاش کمتری برای ثابت نگه داشتن و راست ایستادن بکند.