راهنمای جامع انتخاب کفش • تمامی نکاتی که باید بدانید! وبلاگ واسط کالا

این کفشها قابلیت ست شدن با انواع کتوشلوار، پیراهن و شلوار و لباسهای دیگر را دارند. اما این کفش ها در منعطف بودن و ارتفاع پاشنه باهم تفاوت دارند. شیب کف کفش، اختلاف بین ارتفاع ضربهگیر در پاشنه کفش و پنجه آن است. ولی محکم بودن کف میانی از مشخصات کفش ترینینگ است. یک کفش پیاده روی خوب باید دارای لایه میانی از جنس لاستیکی باشد تا ضربههای ناشی از برخورد پا با کف زمین را جذب کرده و آنها را به پاهای شما انتقال ندهد. در مواقع عدم استفاده درون کفش را با روزنامه پر کنید تا فرم اولیه خود را از دست ندهد. و آیا در حال حاضر برای مسابقه یا ماراتن تمرین می کنید؟ اما ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که اگر قصد پیاده روی اصولی به صورت روزانه و تخصصی را داشته باشیم، آیا باید کفشی که دوندگان آن را خریداری میکنند را تهیه کنیم؟

آیا هنگام انجام وزنه برداری یا سایر حرکات ورزشی با زمین احساس تماس می کنید؟ بهتر است کفش های متنوعی را امتحان کرده تا راحتی هرکدام از آن ها را بررسی کنید. همانطور که می دانید کفش های مجلسی کمی پاشنه دارند و این موضوع بیشتر مورد علاقه افرادی است که قد کوتاهی دارند و معمولاً پاشنه این کفش ها بین ۲.۵ تا ۴ سانت می باشد که بهتر است افرادی که قد کوتاهی دارند به سراغ کفش هایی با پاشنه ۴ سانت بروند و افراد بلند قد بهتر است از کفش هایی با پاشنه ۲.۵ سانتی استفاده کنند. در غیر این صورت کفش انتخابی مناسب برای خریدن نخواهد بود. برای انجام فعالیت ورزشی خاص خود، یک کفش مخصوص همان فعالیت را در نظر بگیرید.

این به معنی این است که اگر به دنبال کفش مخصوص دویدن با ضربهگیر خیلی خوب هستید، باید کفشی با وزن سنگینتری را بخرید که باز هم ممکن است برای شما مشکل آفرین باشد. یک کفش کراس خوب باید هم دارای قابلیت دویدن از ناحیه جلوی پا باشد و هم انعطاف داشته باشد. راهنمای خرید کفش پاشنه بلند به شما در خرید این مدل کفشها کمک خواهد کرد تا هم کفش زیبایی خریداری کنید و هم به پاهای خود اسیب نزنید. همواره توجه کنید که در پیاده روی، مرکز یا پاشنه پا، دچار فشار بیشتری میشود، پس بهتر است تا تفاوت کفش پیاده روی و دویدن را به خوبی بدانید.

اگر کفش مخصوص دویدن، دارای ضربهگیر نباشد، پس از مدت کوتاهی، موجب خستگی و فشار زیاد به پاهای شما خواهد شد. این اتفاق موجب میشود که در هنگام دویدن، هرگز لذتی از ورزش کردن نبرید و در بلند مدت، موجب آسیب به قلب دوم شما خواهد شد. نکته مهمی که در هنگام خرید کفش های پیاده روی وجود دارد، این است که در ابتدا کفش را بپوشید و پنجه آن را به سمت زمین فشار دهید، این کار موجب خواهد شد تا بهتر متوجه شوید که کفش مورد انتخاب شما، برای پیاده روی مناسبتر است یا دویدن. می خواهیم به شما کمک کنیم تا هنگام دویدن یا پیاده روی و تمرین ورزشی به سلامتی خود آسیب نزنید. پس برای خرید کفش کیفیت جنس را در اولویت با قیمت کفش قراردهید؛ فراموش نکنید که هزینه ای که برای خرید کفش میکنید بابت سلامتی خود شما است. همچنین هنگام خرید کفش پیاده روی به گودی پای خود توجه کنید و در آخر از کفشی استفاده نکنید که سلامتی شما را به خطر بیندازد.